Vene gaasigigant Gazprom palus valitusel
tühistada leping, mille kohaselt oleks Siberi gaasimaardlatest saadetud suuri
gaasikoguseid Hiinasse.
Ettevõtte asejuhi Aleksander Ananenkovi sõnul tähendaks 80 miljardi kuupmeetri iga aasta Hiinasse saatmine, et Venemaal tekib gaasidefitsiit.
Hiinasse eksporditav gaas pidi tulema Exxon Mobili Sahhalin-1 projektist.
"Me arvame, et valitus peaks väljastama määruse, mille kohaselt Sahhalini projekt müüakse Gazpromile, et me saaksime Venemaad gaasiga varustada. Venemaa neli kaugida regiooni tarbivad aastas 15 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Exxon ei tohiks Venemaa gaasi eksportida," ütles Ananenkov.
Kui valitsus Gazpromi palve täidab, ei saa Hiina Venemaalt enam gaasi, et rahuldada õitseva majanduse kasvavat energiavajadust.
25% Euroopa Liidu gaasist tuleb samuti Venemaalt. Gaasipuudus Venemaal peab olema veel tõsisem, kui analüütikud seni arvanud on.
Seotud lood
Vene energiagigant Gazprom ja Sahhalin
Energy omanikud, kellele kuulub Sahhalin-2 projekti arendamise litsents, ei
allkirjastanud lepingut, mille järgi Gazprom pidi endale saama projekti
Sahhalin-2.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.