Eesti Energia uuendab Lõuna-Eestis kõrgepingeliine

Eesti Energia tütarfirma OÜ Põhivõrk ja
Elektriteenused AS sõlmisid lepingu üle 60 kilomeetri kõrgepingeliinide
renoveerimiseks Lõuna-Eestis.

Uuendatakse 110kilovoldised Tsirguliina–Valga, Tsirguliina–Linda, Linda–Sõmerpalu ja Sõmerpalu–Võru liinid. Eesti Energia tütarfirma OÜ Põhivõrk valis kõrgepingeliinide renoveerijaks riigihankel 11,96 miljoni kroonise pakkumise teinud Elektriteenused ASi, kirjutas Valgamaalane.

«Renoveerimisvajadus on tingitud sellest, et aastatel 1960–1984 ehitatud õhuliinide juhtmed on juba välja veninud, isolaatorid määrdunud ja traaversid roostetanud,» lausus Põhivõrgu kommunikatsioonijuht Kätlin Kruus.

«Aina kasvava tarbimise tingimustes on ka elektrit vaja peagi üle kanda rohkem kui senised 95 mm² ristlõikega juhtmed seda suudaksid. Uute juhtmete ristlõige on 150 mm²,» selgitas Põhivõrgu liinide käidukorraldaja Aivar Ilves.

Tehtavad tööd aitavad tõsta nii õhuliini töökindlust kui ka parandavad kogu piirkonna elektrivarustust.

Elektriteenused ASi kõrgepingesektori juht Marek Uuemaa ütles, et elektriliinide uuendusse pannakse palju raha. Uuemaa tegeleb veel mõnede tehniliste küsimuste lahendamise ja materjalide tellimisega. Osa materjale tuleb Venemaalt, osa Itaaliast ja metallkonstruktsioonid tehakse Eestis. Metalltraaversite hange on tegemata.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara