• 18.10.06, 09:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia tahab värvata võõrtöölisi

Tööjõukriisis vaevlev Eesti Energia tahab tuua Eestisse kuni 150 Valgevene ja Ukraina päritolu elektrikut, et leevendada kodumaist oskustööliste põuda, kirjutab Postimees.
Eesti Energia tütarettevõtte OÜ Jaotusvõrgu juht Margus Uudam prognoosis, et võõrtööjõudu vajab riiklik energiamonopol paari aasta pärast.
"Lähiaastateks kavandatud investeeringute tipphooajal 2008–2010 oleks meil vaja välistööjõudu appi 100–150 inimest," kommenteeris Uudam.
Doonormaadena näeb ta Valgevenet, Ukrainat ja Poolat. Sisse tuua tahab firma ennekõike elektrikuid, kes tegeleksid n-ö lihtsamate liinitöödega.
Uudam märkis, et Lätis, Leedus ja Poolas on elektrikute palgatase juba nii kõrge, et sealt tööjõu värbamine läheks kodumaa palgatasemest kallimaks. Uudami sõnul toob lisakulutusi meeste majutamine ja koju puhkusele saatmine. Samas Ukraina ja Valgevene tase peaks paari aasta pärast veel sobima.
"Elektritöödel on tähtis ohutus, mistõttu töödejuhatajateks jäävad eestlased," ütles Uudam. "Suhteliselt peenema töö peale võõrtöölisi ei lase, aga õhuliinitöödele peaks nad sobima."
Jaotusvõrk sipleb juba praegu tööjõupuuduses. Ettevõttes on kohti umbes 800 elektrikule ja Uudami sõnul on tööjõu voolavus kasvanud kohati kümne protsendini.
Uudam märkis, et elektrivõrgus võtab algajal mehel vajalike kogemuste saamine aega aasta kuni kaks, mistõttu kümneprotsendiline voolavus on juba liiga suur.
Veel sel aastal kavatseb ettevõte elektrikute palka tõsta enam kui kümme protsenti. Meeste brutopalk on praegu 10 000 krooni ringis. Lisaks lihvib ettevõte piirkondlikke palgaerinevusi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele