Vene metallitootja Severstal kavatseb müüa 10-15
protsenti aktisatest Londoni börsil 1,15-1,7 miljardi dollariga, vahendab
newsru.com.
Sellest saab suurim aktsia esmaemissioon (IPO) pärast Rosnefti minekut börsile. “Me peame saama avalikuks lääne turul, … selleks et meil oleks võimalik osta kompaniisid aktsiate eest, ühineda nendega, luua ühiseid ettevõtteid,” selgitas IPO eesmärki ettevõtte president ja omanik Aleksei Mordašov. Tehingud hakati ettevalmistama kohe pärast seda, kui ebaõnnestus ühinemine teise suurtootja Arceloriga.
Seotud lood
Tootmisettevõtetes otsitakse üha enam lahendusi, mis aitaksid vähendada käsitööd, muuta protsesse stabiilsemaks ja parandada töötajate ergonoomikat. Üks võimalus selleks on vaakumtehnoloogia, mida kasutatakse järjest laiemalt nii robotiseeritud tootmisliinidel, pakendamises kui ka materjalikäsitluses.