Ajakirjanduses on viimastel nädalatel kõlama jäänud sellised märksõnad nagu majanduspoliitika, majanduse kahekordistamine, tööjõukvoodi mitmekordistamine ja isegi maksutõusude ärajätmine.
- Janek Kalvi ja Virve Jõgeva. Foto: Harro Puusild
Sellest, kuidas need märksõnad tööstussektorile kõlavad ja mis olukord tööstuses praegu valitseb, räägivad valgustitootja Glamox juht Virve Jõgeva ja joogitootja Liviko juht Janek Kalvi. "Tööstusuudised eetris" saadet juhib Harro Puusild.
„Eesmärke peabki ambitsioonikalt seadma, aga palju tähtsam on tegevusplaan, kuidas me selle eesmärgi saavutame. Ma tahaks näha konstruktiivset programmi, see ei saa olla peenhäälestus, sest kui meil on nii radikaalsed eesmärgid, siis peab tulema ka radikaalne muutus,“ kommenteerib Janek Kalvi plaani kasvatada Eesti majanduse 2035. aastaks kahekordseks.
Virve Jõgeva märgib saates, et tööstus ja riik räägivad teineteisega justkui eri keeli. „Me saame täna hakkama, sest oleme erinevates tingimustes harjunud hakkama saame. Aga me muretseme, mis saab tulevikus. Täna tuleb tegutseda, täna tuleb teha suuri samme,“ lisas Jõgeva.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
Tööstusjuhid: kahekordne majandus ja majanduspoliitika kõlavad hästi. Aga ...
Seotud lood
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Hetkel kuum
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
“Kui regulatiivsed piirangud muutuvad liiga keeruliseks, kaalume tootmise viimist Eestist välja”
Tagasi Tööstusuudised esilehele