Harju Elekter lõpetas 2022. aasta 4,5 miljoni euro suuruse ärikahjumiga, selgub kontserni majandusaasta aruandest. 2021. aastal teeniti seevastu 3,2 miljonit eurot kasumit.

- Harju Elektri juhatuse esimees Tiit Atso.
- Foto: Liis Treimann
Samas oli kontserni 2022. aasta müügitulu ajaloo suurim, ulatudes 175,3 miljoni euroni. Võrreldes 2021, aastaga kasvas müügitulu 22,5 miljonit eurot. Ettevõtte aastaruandest selgub, et kuigi tellimusmaht oli 2022. aastal rekordiline, mõjutasid esimese poolaasta tulemusi püsivad probleemid tarneahelates. See tähendas eelkõige materjalide hinnakasvu ning mitmete komponentide puudust. Kuna vajalikud komponendid ja materjalid kallinesid kordades ning tõusid ka töötasud, olid mitmed tehingud lõppkokkuvõttes kahjumlikud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Harju Elekter teatas mullu sügisel, et ettevõttel seisavad ees suured muutused, sest plaanis on ühendada Elektrotehnika ja Teletehnika tehased. Seekordses "Tööstusuudised eetris" saates räägime, kui kaugele on ühinemine jõudnud, milliseid muutusi on ettevõte seni kahe tehase ühendamiseks teinud ja millised sammud ootavad veel ees.
Harju Elekter sõlmis lepingu seadmete tootmiseks Rootsi juhtiva andmekeskuse operaatoriga. Lepingu maht on umbes 2,7 miljonit eurot.
Börsifirma Harju Elekter teatas, et viis lõpule Rootsi kinnisvarafirma LC Development Fastigheter 17 AB ostu, tehingu hinnaks kujunes 10,5 miljonit eurot.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.