Konverentsil Tööstuse äriplaan 2023 esinenud mööblitööstuse Bellus juht Rolf Kristian Relander tunneb selgelt, et inimeste tarbimisharjumused on majanduslanguse tõttu muutunud. Mööbli ostmine on languses.

- Belluse juht Rolf Relander.
- Foto: Johanna Adojaan
Bellus, 1997. aastal asutatud pehmemööblitootja tegutseb praegu kolme tehasega. Kaks neist on Eestis – Haljalas ja Narvas, ning üks Ukrainas, Lvivis. Kuni augustikuuni oli ka neljas tootmisüksus Räpinas, kuid halbade aegade tõttu see üksus suleti. Ettevõtte juhi Rolf Relanderi sõnul langesid mitu halba asja kokku – kaugus alhankijatest ning vajadust tootmist automatiseerida, mida on kasulikum teha ühes suuremas tehases, kui mitmes väikeses. Oma osa mängis ka demograafia – Räpinast oli pea võimatu leida uusi töötajaid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehitus- ja laevandussektorile peamiselt metallist avatäiteid valmistav Tammer suurt langust ei karda, rääkisid ettevõtte esindajad konverentsil Tööstuse äriplaan 2023. Kriisidega hakkama saamist tagab nende hinnangul selleks valmistumine headel aegadel.
Aasta tööstur 2022 on Milremi asutaja ja juht Kuldar Väärsi, selgus täna konverentsil "Tööstuse äriplaan 2023".
Pärast Eesti riigi otsust lihtsustada Ukrainast põgenevate inimeste palkamist kavatseb ka siin tegutsev mööblitootja Bellus Furniture ukrainlasi juurde palgata, märkis ettevõtte juht Rolf Relander.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.