(Sisuturundus) CM: Antifire tutvustas uusi suitsuavastus- ja kustutusvõimalusi

Antifire Tuleohutuslahendused OÜ tutvustas oktoobris toimunud nõupäeval uusi ja innovaatilisi kustutussüsteeme ning tuleennetustehnoloogiaid.

Antifire Tuleohutuslahendused OÜ juhatuse esimehe Andrus Nurga sõnul korraldab ettevõte nõupäevi vähemalt neli korda aastas, et valdkonna esindajatega kogemusi vahetada, rääkida uutest innovaatilistest suundadest ja trendidest tuleohutuse teemadel ning küsida nõu oma ala spetsialistidelt.

Hiljutise nõupäeva fookuses olid mehhaanilised minikustutussüsteemid, innovaatiline tuleennetustehnoloogia N2 FireFighter, uue põlvkonna kõrgtundlik suitsuavastamise süsteem HSSD ning tuleohutushaldusteenuse nõuded ja lahendused.

Mehhaaniline minitulekustutussüsteem on ideaalne vahend sõidukitesse või väiksemate seadmete kustutamiseks. Süsteemi saab valida erinevate kustutusainetega (pulbri, gaasi või vahtainega) ning vastava ainega kustuti on märgistatud tähisega A, B või C, mis on mõeldud erinevate materjalide ja seadmete kustutamiseks. Vale kustutusaine kasutamisel võib see tekitada rohkem kahju kui kasu.

Lokaalse minitulekustutussüsteemi kasutusvaldkond on eriti lai. Olles umbes poole väiksem tavapärasest 6 kg kustutist, sobib see eelkõige mõne kindla seadme kaitsjaks nagu elektrikapid, eraldiseisvad tööpingid-seadmed, CNC-pingid ja liikuvvahendid. Kuna pisikese süsteemi tuleohutusinvesteeringu maksumus on kordades väiksem tavapärasest, hoiab klient investeeringu pealt oluliselt raha kokku.
Minitulekustutussüsteem on mõeldud kasutamiseks lokaalsena, aga seda on võimalik ühendada ka üldkustutussüsteemi ning lisada sellele nii automaatne kui ka manuaalne käivitus.

N2 FireFighter on innovatiivne tulekustutussüsteem, mille tööpõhimõtteks on ruumis või hoones oleva õhu hapnikutaseme vähendamine ja hoidmine tasemel, kus põlevamaterjal ei saa süttida. Selliste süsteemidega kaitstakse näiteks laohooneid, sh külmladusid, arhiive, serveriruume, hoidlaid. Süsteemiga kaitstavate alade suurusel pole piiranguid.

Analoogset tehnoloogiat kasutatakse ka põllumajanduses, näiteks puu- ja köögiviljade säilitamisel, kus on oluline bakterite vähendamine hoiustatavas keskkonnas.

N2 FireFighteril on mitmeid eeliseid tavapäraste tulekustutussüsteemide ees, millest märkimisväärseim (tänu tulekahju ennetavale toimele) on põlenguga ja/või tulekustutamisega seotud varaliste kahjude ärahoidmine. Seeläbi on tagatud ka hoones viibivate inimeste ja ehitise enda üldine tuleohutus.

Lisaks eelmainitud omadustele on N2 FireFighter süsteem keskkonnasõbralik, kuna süsteemis ei kasutata tööstuslikke kemikaale ja enimlevinud kustutusaineid nagu vahtaine, pulber, gaasid või gaasilised kemikaalid. N2 süsteem eraldab olemasolevast õhust lämmastiku ning jaotab selle kaitstavas ruumis ettenähtud kogustes taas õhku laiali, vähendades protsessi käigus õhus oleva hapniku protsentuaalset taset, et tagada ettenähtud tasemega tuleohutus.

N2 FireFighter süsteemi puhul on tegemist uudse lähenemisega ja lisaks tuleohutuse tagamisele on võimalik süsteemi kasutada erinevates valdkondades.  Euroopas on N2 FireFiter süsteemi normatiivid võrdsustatud sprinklersüsteemile omistatud normidega.

Uue põlvkonna suitsuavastamise süsteem HSSD ehk High Sensitivity Smoke Detector on üks kindlamaid tulekahju avastamise ning valehäire vältimise süsteeme, mis võib avastada tuleohu isegi päevades varem kui tavaline suitsuandur. Kui tavalise suitsuanduri paneb tööle selleni jõudnud suits, siis HSSD puhul analüüsitakse pidevalt ruumis õhus olevate osakeste sisaldust, otsides sealt osakesi, mis võivad tulekahju tekitada.

Süsteemi atraktiivsus seisneb selles, et seda saab kasutada nii puhastes ruumides kui ka tööstuslikus ja tolmuses keskkonnas, kus tavaline suitsuandur hakkaks kohe valehäireid tekitama. Testperioodil analüüsitakse ruumis oleva keskkonna tolmusust, fikseeritakse see ning pannakse paika hälve, millises vahemikust tolmuosakeste andurisse sattumine tulekahju ei tähenda. Tööstuses ja serveriruumides kombineeritakse kõrgtundlikku suitsuavastamise süsteemi sageli tulekustutussüsteemidega.

Kui ettevõte pole igapäevaselt oma tuleohutusega tegelenud, võib järelevalveinspektori külaskäigul selguda, et seaduse poolt määratud tuleohutusnõudeid polegi tagatud. See toob tavaliselt kaasa erakorralise investeeringu tuleohutuse nõuete tagamiseks või halvemal juhul koguni tegevuse sundkorras lõpetamise. Et taolist olukorda vältida, on vaja arvestada tuleohutusspetsialisti kaasamisega, kes korraldab kõik tuleohutusega seonduva kliendi asemel, osaleb läbirääkimistes järelvalveametiga ning tegeleb igapäevaselt tulekahju riskide ennetamisega.


 

Sõltumatu ettevõttena pakub Antifire Tuleohutuslahendused OÜ oma klientidele tuleohutusalast nõustamist ning igapäevast tuleohutuskorraldust – dokumentide seadusandlusele vastavust, korrapäraseid hooldustöid ning esmaste tulekustutusvahendite, voolikukappide ja evakuatsiooniteede kontrolli. Lisaks maandatakse vastavalt kliendi töö iseloomule tulekahjuriske, leitakse lahendusi seadusega kooskõlas olemiseks, koostatakse ja uuendatakse juhendmaterjale ning koolitatakse nii tavatöötajaid kui ka vastutavaid isikuid, viies neile läbi erinevaid teoreetilisi koolitusi kui ka praktilisi õppusi (sealhulgas ka evakuatsiooniõppusi).

Tuleohutushaldusteenuse valdkond on viimase 2-3 aastaga arendanud väga kiiresti ning teenust osutatakse erinevat tüüpi ettevõtetele nii igakordse konsultatsiooni kui ka pikemaajalise lepinguga. Tuleohutusspetsialist ei tee kliendile ettekirjutusi, vaid pakub välja lahendused erinevatele  probleemidele ja eelkõige probleemide ennetamiseks. Haldusteenuse pakkuja kohustus on teatada kliendile tema tuleohutusalastest puudustest 10 tööpäeva jooksul ning kui klient viie tööpäeva jooksul puuduste esitamisele ei reageeri, tuleb teatud juhtudel seadusest tulenevalt teatada võimalikust puudusest järelevalve inspektorile.

Antifire Tuleohutuslahendused OÜ pakub igapäevast haldusteenust  paljudele väike ja suurettevõtetele, teiste hulgas on nende klientideks peaaegu pooled suuremad Tallinna kaubanduskeskused. Hinnates kõrgelt tuleohutust ja selle tagamiseks tehtavat tööd, muudavad kaubanduskeskuse omanikud oma klientide elu turvaliseks.

www.antifire.ee

 

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara