(Sisuturundus) CM: Duroc Machine Tool OÜ esindab Eestis Tšehhi sisetreipinkide tootjat Fermat

Eesti üks suuremaid tööstusmasinate ja -seadmete müüjaid Duroc Machine Tool OÜ on juba ligi pool aastat Tšehhi suurima sisetreipinkide tootja Fermat ametlik esindaja Eestis.

Duroc Machine Tooli tegevjuhi Peeter Sekavini sõnul hinnatakse Fermatit eelkõige ettevõtte innovatiivsuse ja toodete kvaliteedi poolest.

Fermati ajalugu ulatub aastasse 1902, mil tegevust alustas Tšehhis väga tuntud metallitööstuspinkide tootja ja remontija TOS. Koos Nõukogude Liidu lagunemisega jagunes ka TOS osadeks ning ettevõtte remondiosakonna baasil loodi ettevõte Fermat. Tegevuse algusaastail jätkas Fermat sisetreipinkide remondiga, hiljem järgnes ümberehitus ja kasutatud pinkide müük, kuni tekkis mõte hakata ise sisetreipinke tootma.

„Eesmärk oli toota paremaid pinke, kui teised TOSist sündinud firmad,“ ütles Sekavin. „Kui liideti oskusteave väga heade spetsialistide näol ning noore ettevõtte innukus ja innovatiivsus, saadi sellega ka suurepäraselt hakkama. Koguni nii hästi, et Fermat toodab näiteks pinkide pöördpäid ka teistele firmadele. “

Tänaseks on Fermat tuntud kogu maailmas ja eriti populaarne USA turul – 100st aastas toodetavast pingist 40 müüakse USAsse. Suuremad turud on veel Tšehhi, Hiina ning Ida-Euroopa riigid. Eestisse on tänaseks müüdud 10 Fermati sisetreipinki, üks neist 130 mm spindliga WFT 13 tüüpi pink. 

Fermatil on Tšehhis kaheksa tehast, millest viimane avati kuu aega tagasi.

„Kui seni olid suurimad treipinkide spindlid 100-160 mm, siis uues tehases saab valmistada 200 ja 250 mm spindliga pinke,“ tutvustas Sekavin.

„Ettevõte suudab ehitada väga lühikese tarneajaga pinke ning kuigi tavaline pole selliste suurte tootjate puhul ka see, et Fermat müüb pinke ka laost.“

Fermatis töötab üle 500 inimese. Ettevõtte 2011. aasta käive oli 57 miljonit ja 2012. aastal 70 miljonit eurot.

Eesti on sisetreipinkide maa

Eestis on müüdud ühe inimese kohta kõige rohkem Fermati sisetreipinke maailmas, lisaks veel teiste tootjate sisetreipinke, mis teeb meie väikesest riigist tõelise sisetreipinkide maa.

„Eesti masinatööstuse eripäraks on teha allhankena suuri ja spetsiifilisi asju, mida Skandinaavia ja Soome meilt tellivad. Kuna metall on raske materjal, pole mõtet sellist allhanget odavamatest riikidest nagu Hiina tellida, sest transpordikulu läheks liiga kalliks,“ ütles Sekavin ja lisas, et tellija jaoks oleks kadu tohutu ka juhul, kui kaugelt saabunud toode defektne peaks olema.

Duroc Machine Tool OÜ grupi firmad kuuluvad börsil noteeritud Põhjamaade firmale Duroc AB, mis omab, haldab ja arendab tootmis- ja kaubandusettevõtteid. Duroci ettevõtted esindavad enam kui 60 maailmanimega tootjat ning tegutsevad kuuel turul - Rootsis, Norras, Taanis, Eestis, Lätis ja Leedus.

Tänu tugevale emafirmale suudab Duroc Machine Tool pakkuda oma klientidele konkurentidest laiemas valikus ja suurema jõudlusega metallitöötlemismasinaid, samuti tarvikuid, hooldus- ja remonttöid.

Lisaks Fermatile on Duroc Machine Tool OÜ esindatavateks kaubamärkideks veel Doosan, Hartford, Po Ly Gim, Microcut, Baykal, Heidenhain, Lista, Losma, Sylvac, Fanuc, Alfa-Laval, Hilma, Lang ja Bison.

Peamiselt tarnib ettevõte lõiketöötlemispinke, aga ka lehetöötlemiskeskuseid. Üheksa aastaga on Duroc Machine Tool OÜ tarninud Eestisse üle 100 uue CNC-pingi. 2012. aastal oli ettevõtte käive umbes 2,7 miljonit eurot.

Loe lähemalt:
www.duroc.ee
www.fermatmachinery.com

Artikli ilmumist toetas:

Duroc Machine Tool OÜ
Võru 47E
50111 Tartu
Estonia
Tel. +372 736 6648
GSM +372 508 3720
Faks +372 736 2264
e-mail info@duroc.ee

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara