• 18.03.25, 11:13

Toomas Kollamaa: vase hind tõotab märgavalt tõusta

Vasehindade tõusu taga on mitmete poliitiliste, majanduslike ja tarneahelaga seotud tegurite kombinatsioon, kirjutab Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa.
Toomas Kollamaa
  • Toomas Kollamaa
  • Foto: Erakogu
USA võimalike imporditariifide tõttu on vaseturul tekkinud märkimisväärne ebakindlus ja ärevus. Citigroup prognoosib, et Londoni metallibörsil (LME) tõuseb vase hind järgmise kolme kuu jooksul 10 000 dollarini tonni kohta. Panga analüütikud on oma varasemat hinnangut oluliselt korrigeerinud – veel veebruaris eeldati teises kvartalis hinna langemist 8500 dollarini tonni kohta.

Seotud lood

Uudised
  • 11.02.25, 08:22
Toomas Kollamaa: kaubandussõda algamas
USA vastse presidendi plaan kehtestada USAsse imporditavale terasele ja alumiiniumile 25-protsendiline tollitariif võib elluviimisel lüüa segamini pea terve maailma majanduse, kirjutab Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa värskes metallituru ülevaates.
Analüüsid
  • 08.01.25, 11:00
Toomas Kollamaa: metalliturul on ees sündmusterohke aeg
Peaaegu kõigi metallide lõikes on varud täis ja nõudlus tagasihoidlik, kuid stabiilsust eesolev aasta ilmselt ei too, prognoosib metalliturgu Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa.
Uudised
  • 21.11.24, 08:55
Toomas Kollamaa: kui väärtuslik on vask lähitulevikus?
Kui lähikuudel võib vase hind langeda ja varud kasvada, siis pikemas perspektiivis odavnemist ja nõudluse kahanemist pole ette näha, kirjutab Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa värskes metallituru kommentaaris.
Uudised
  • 23.09.24, 07:48
Vase nõudlus kasvab 25 aastaga mitmekordseks
Tehisintellekti buum süvendab vasepuudust.
Taastuvenergia põhimetalliks nimetatud vase hinna lähituleviku prognoosid on vastuolulised. Pikemas vaates üleilmne vasenõudlus aga kasvab - maailma suurim kaevandusfirma BHP prognoosib, et 2050 on see 52,5 miljonit tonni aastas, võrreldes 30,4 miljoni tonniga 2021. aastal, mis tähendab 72% kasvu.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele