• 19.06.25, 16:11

Harjumaal alustas tööd 53-megavatine päikesepark

Harjumaa alustas kolmapäeval tööd pea 53-megavatine päikesepark.
Kehra külje all värskelt valminud päikesepargi ettevalmistustööd algasid mullu suvel.
  • Kehra külje all värskelt valminud päikesepargi ettevalmistustööd algasid mullu suvel.
  • Foto: Mihkel Notta
Harjumaal, Pihlaka külas tööd alustanud päikesepark peaks olema Eesti üks võimsaimaid. Pargi valmimine aitab kindlustada Eesti ülemineku omamaise taastuvenergia tarbimisele ning saavutada KC Energy eesmärgi toota viie aasta pärast veerand Eestis vajaminevast elektrist, teatas ettevõte.

Seotud lood

Uudised
  • 28.03.25, 12:30
Mihkel Loorits: päikeseparkide kõrval tuleb arendada ka energia salvestusvõimalusi
Kui Eesti taastuvenergia arendamine on seni põhinenud päikese- ja tuuleparkide arendamisel, siis nüüd on vaja suuremat tähelepanu pöörata ka energiasalvestitele, mis võimaldavad hoida elektrihinna stabiilsena.
Uudised
  • 20.03.24, 13:49
Paldiskisse kerkib 5 miljonit eurot maksev päikesepark
Taastuvenergia arendaja KC Energy rajab Paldiskisse 7,5 MW võimsusega Posti päikesepargi, 5 miljonit eurot maksev päikesepark pannakse tööle mais ning see katab poole linnaelanike aastasest elektrivajadusest.
Uudised
  • 07.09.23, 10:28
Kaamosele ja Combiwoodile kuuluv KC Energy ostab 13 päikeseparki
Kaamos Goupile ja Combiwood Investile kuuluv KC Energy omandas FootonVolt OÜ-le kuulunud 13 päikeseparki üle Eesti; tehingu tulemusel lisandus KC Energy portfelli 18 megavatti taastuvenergia võimsust, mis katab ligi 6000 Eesti majapidamise aastase elektritarbimise.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 08:58
Nutikas ja maksuvaba valik kauba vedamiseks
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele