• 16.05.25, 12:43

Nõo sai esimesena Eesti lihatööstustest maailma ühe karmima toiduohutuse sertifikaadi

Nõo Lihatööstusest sai esimene Eesti lihatööstus, kes on pälvinud maailma rangemate ja tunnustatumate kvaliteedistandardite hulka kuuluva rahvusvahelise IFS Food toiduohutuse sertifikaadi.
Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova.
  • Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova.
  • Foto: Toomas Kelt
IFS (International Featured Standard) on üks kolmest ülemaailmselt tunnustatud toiduohutuse sertifikaadist, mida aktsepteerib ka rahvusvaheline toiduohutuse algatus GFSI. Sertifikaat kinnitab, et ettevõtte tootmine vastab kõrgeimatele nõuetele toiduohutuse, protsesside läbipaistvuse ja pideva arendustegevuse osas.

Seotud lood

Uudised
  • 29.01.25, 14:00
Uuendused toidutööstuses: kas tehisaru päästab ka selles harus valla revolutsiooni?
Aquaphor: AI osas veel jälgime arenguid.
Tehisintellekt (AI) muutub igapäevaelus üha tavalisemaks ja leiab üha rohkem rakendust ka tööstuses. Nõo Lihatööstuse ja Aquaphori näited näitavad, kuidas ettevõtted neid võimalusi ja väljakutseid lahendavad.
Uudised
  • 16.12.24, 08:27
Lihatööstus kontrollib tehisintellektiga toodete märgistuse vastavust nõuetele. “Uuel aastal töötab AI täismahus”
Nõo Lihatööstus võttis Eesti toiduainetööstuse ettevõtetest esimesena kasutusele Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi arendatud tehisintellekti lahenduse, mis kontrollib pakendite etikettide vastavust kvaliteedistandarditele.
Arvamused
  • 05.02.24, 10:30
Simmo Kruustük: ainult ekspordile loota ei saa, tubli tuleb olla ka koduturul
Eksport on meie lihatööstustele küll päästerõngaks, kuid ainult sellele loota ei saa – ka koduturul peab tubli olema, kirjutab Nõo Lihatööstuse nõukogu esimees Simmo Kruustük vastuses Tööstusuudiste arvamusliidrite küsitlusele.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.25, 08:00
Eesti suurim iguse robot leidis kodu Metaprindis
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele