• 06.12.24, 12:26

Keskkonnaühendused on vastu Pärnusse metanoolitehase planeerimisele

Seitse keskkonnaühendust saatis Pärnu linnavalitsusele pöördumise, milles taotletakse Pärnusse planeeritava metanoolitehase rajamisest loobuda.
Metanoolitehast arendava ettevõtte Power2X kinnitusel sobib neile tooraineks igasugune puit, kaasa arvatud jäätmed.
  • Metanoolitehast arendava ettevõtte Power2X kinnitusel sobib neile tooraineks igasugune puit, kaasa arvatud jäätmed.
  • Foto: Liis Treimann
Ühendused väidavad, et kavandatav metanoolitehas lisaks täiendavat raiesurvet niigi toimuva üleraie tingimustes, samuti toob tehase praegune asukohavalik kaasa 11,6 hektari vääriselupaikade hävitamise.

Seotud lood

Uudised
  • 03.09.24, 13:53
Ministrid surusid Hollandi investori kätt | Elab lootus miljardi euro suurusele investeeringule Pärnus
Hollandi ettevõtte Power2X esindajatega kohtusid augusti lõpus kliimaminister Yoko Alender ja majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo. Kohtumisel kinnitati, et Euroopa suurima metanoolitehase planeerimine Pärnusse on jätkumas, et töötada Eestisse üle miljardi euro suuruse investeeringu toomise nimel, ning toetada ka puhtale energiale üleminekut.
Uudised
  • 12.11.24, 11:33
Tööstusminister: peame kiirendama planeerimisprotsessi, et aina enam tarka tootmist siia tuua
Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo sai Pärnus kohtumisel Euroopa suurimat metanoolitehast planeeriva Hollandi ettevõtte Power2X esindajatega kinnitust, et planeerimismenetlusi tuleb kiirendada.
Uudised
  • 28.03.24, 11:23
Pärnu linnapea: oleksin pettunud, kui miljardiinvesteering läheks Pärnust mööda
Eile sai teatavaks Hollandi firma Power2X plaan rajada Pärnusse ligi miljard eurot maksev biometanooli ja vesiniku tootmiskeskus. Pärnu linnapea Romek Kosenkranius näeb selle projekti realiseerumisel suurt kasu nii Pärnu kui ka kogu Eesti majandusele.
Uudised
  • 27.03.24, 12:22
Hollandi firma rajab miljardi euroga Pärnusse roheenergia tootmisüksuse
Hollandi päritolu energiavaldkonna projektide arendaja Power2X kavandab Eestisse rohelise metanooli tootmisüksust, investeering võib ulatuda üle miljardi euro. Keskus võiks kerkida Pärnusse Niidu tööstuspiirkonda.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.08.25, 13:06
Eesti energiatulevik: miks investeerivad ettevõtted üha rohkem salvestuslahendustesse
Eesti energiasüsteem seisab teelahkmel, kus ühelt poolt on surve vähendada kasvuhoonegaaside emissioone ning teisalt tagada varustuskindlus ja konkurentsivõime rahvusvahelisel turul. Taastuvenergia areng on vältimatu samm, kuid seda saadab küsimus: kas meie sõltuvus välismaistest tehnoloogiatest ei suurene veelgi? Paneelid, inverterid ja akud vajavad materjale ning tootmisvõimsusi, mida Euroopas napib. Samas pakub taastuvenergia mitmeid strateegilisi eeliseid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele