Eesti insenerid töötasid Narva magnetitehasele välja plahvatuskindla kraana
Peagi valmivas Narva magnetitehases said paika Eesti inseneride leiutatud ja siin toodetud tipptehnoloogilised kraanad, mis on disainitud plahvatusohtlikus keskkonnas ohutult töötama. Nendest sõltub kogu tehase töö.
Uuenduslikud kraanad töötas välja ja valmistas Eesti Kraanavabrik. Pildil ettevõtte juht Rain Johanson.
Foto: Helle Leppik
Ettevõtte Neo Performance Materials rajatava Narva magnetitehase kraanad on projekteerinud ja tarninud OÜ Eesti Kraanavabrik. Ligi poole miljoni euro mahus hange nõudis nii plahvatusohtlikusse keskkonda sobiva kraana kui märkimisväärselt suurte, 26-meetrise ulatusega kraanade konstrueerimist.
Eesti insenerid võitsid Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) hanke, et luua maailma suurima osakestefüüsika labori hiigeltunnelites liikuvad platvormid, millega päästemeeskonnad saavad kiiresti jõuda parandama ohutusplokkide ja seadmete liigutamise taristut.
Näeme praegu tellimuste vähenemist, aga vaatame aina enam välisturgude poole, märkis tööstuslikke kraanasid ja tõsteseadmeid tootva Eesti Kraanavabriku juht Rain Johanson. Ta lisas, et viimase aasta jooksul on ettevõte oma seadmeid eksportinud paljudesse erinevatesse riikidesse.
Tuleval aastal tootmist alustav Narva püsimagnetitehas on üks väheseid tootmisettevõtteid, mis hakkavad murdma Hiina monopoli selles valdkonnas. Lisaks Narvale on rajamisel üks analoogne tehas Euroopas ja kaks USAs.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.