• 03.09.24, 12:18

Rohetehnoloogia liit: Eesti vajab rohetehnoloogia teekaarti

Eesti Rohetehnoloogia Liidu esindajad rõhutasid kohtumisel kliimaministri Yoko Alendriga, et kliimakindla majanduse seaduse parimaks rakendumiseks tuleb Eestile luua rohetehnoloogia teekaart.
Rohetehnoloogia Liidu esindajad arutasid kliimaministriga kliimakindla majanduse seaduse rakendamise splaane.
  • Rohetehnoloogia Liidu esindajad arutasid kliimaministriga kliimakindla majanduse seaduse rakendamise splaane.
  • Foto: Rohetehnoloogia Liit
“Meie jaoks oluline, et seadus seoks üheks kliima- ja majanduseesmärgid, seaks ambitisoonikad kasvuhoonegaaside vähendamise sihid ja aitaks uued puhtad lahendused kiiresti turule,” lausus liidu tegevjuht Kädi Ristkok. Ta selgitas, et lähiaastatel on võtmetähtsusega puhta majanduse suurinvesteeringute Eestisse meelitamine ning selleks peab seadus toetava keskkonna looma.

Seotud lood

Uudised
  • 30.08.24, 11:15
Eesti Rohetehnoloogia Liit näeb Eestit Euroopa puhta tööstuse arengu suunanäitajana
Eesti Rohetehnoloogia Liit võtab 2025. aastal fookusesse Eesti puhta tööstuse arendamine ning juhtrolli haaramine Euroopa Liidus.
Uudised
  • 11.07.24, 08:17
Roheenergeetika ettevõtjad tahaksid ekspordi edendamiseks riigilt rohkem tuge
Eesti Rohetehnoloogia Liidu ja EIS-​i korraldatud esimedel roheenergeetika ettevõtete ekspordivajaduste kaardistusel tehti ettepanek füüsilise demokeskuse rajamiseks.
Uudised
  • 03.04.24, 08:30
Euroopa aina karmimad regulatsioonid annavad hoogu süvatehnoloogiale
Süva- ja rohetehnoloogiate arendamisele annavad Euroopas hoogu järjest karmimad regulatsioonid ning inimeste ootused keskkonnasäästlike ja innovaatiliste tehnoloogiate kiiremaks kasutuselevõtuks.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.08.25, 09:00
Täppismehaanika ja automatiseerimine terviklahendusena
Steelhouse Group Estonia OÜ ja 1UP Technology OÜ viisid koostöös Estoveri piimatööstusega ellu uue riivjuustu ja juustukuubiku transpordiliini projekti. Eesmärk oli luua uuenduslik, retseptipõhiselt konfigureeritav ja automatiseeritud tootmisliin, kus toimuks automaatne maitseainete ja muude lisandite doseerimine, samuti ka liinide automaatne pesemine. Lahendus pidi olema lihtsalt hallatav ja suuteline vajadusel korrigeerima inimlike vigade tõttu tekkinud sisendvigu – tänu nutikale juhtloogikale ja paindlikule automatiseerimissüsteemile.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele