Läti riigimetsateenistus VMD määras 10 000 euro suuruse trahvi ettevõttele, kes kavatses Türgist importida väidetavalt Venemaa materjalist toodetud kasevineeri.
Kõik Euroopa Liitu vineeri imporditavad ettevõtted peavad olema kindlad, et selle tootmisel ei kasutatud Venmaa või Valgevene puitu.
Foto: Unsplash
Trahv määrati Euroopa Liidu puidumääruse hoolsusnõuete täitmata jätmise eest, kuina nii võis turule jõuda Venemaalt pärit puit, teatab Läti Raadio. Trahvitud firma nime ei avaldatud.
Hoolimata Venemaa ja Valgevene puidule kehtestatud sanktsioonidest jõuavad sealsed puittooted jätkuvalt Euroopa turule. Näiteks Vene kasevineeri tuuakse Euroopasse Kasahstani, Türgi ja Hiina kaudu.
Suurbritannia puidukaubanduse föderatsioon TTF hoiatas oma liikmeid Kaug-Ida riikidest pärineva kasevineeri eest. Suure tõenäosusega on selle tootmisel kasutatud Venemaalt pärit puitu, mille import Euroopa ja Suurbritannia turule on keelatud.
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (EMPL) pöördus eile Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti ning Maksu- ja Tolliameti poole palvega pöörata kõrgendatud tähelepanu Aserbaidžaani, Gruusia ja Kasahstani puidu impordi hüppelisele kasvule Eestisse. Liit kahtlustab Venemaa puidu impordikeeldude rikkumist.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.