Skeleton investeerib riigi toel Eestis vesinikutehnoloogia arendusse mitukümmend miljonit
Skeletoni investeering Eestisse vesinikutehnoloogia arenduskeskusesse ulatub 33,7 miljoni euroni, Euroopa Komisjoni loal antav riigiabi on 18 miljonit.
Skeleton Technologiesi tegevjuht ja kaasasutaja Taavi Madiberk.
Foto: Jake Farra
Toetust kasutatakse vesinikuspetsiifilise teadus- ja arendustegevuse ning moodulite tootmisüksuse arendamiseks transpordisektoris. Riigieelarves on selleks planeeritud vahendid CO2 kvoodi müügi rahast. Skeleton kasutab toetust arenduskeskuse jaoks Eestis, ettevõtte koguinvesteering vesinikuarendusse on 33,7 miljonit eurot. Toetust antakse üle-euroopalise vesinikuprogrammi Hy2Move raames, kus osalevad lisaks Skeletonile tööstushiiud nagu Airbus, BMW ja Michelin.
Rohevesiniku tootmise tehnoloogiat arendav Stargate Hydrogen kaasas rahastusvoorus 42 miljonit eurot, mille toel plaanib ettevõte alustada unikaalsel elektrolüüsitehnoloogial põhineva rohevesiniku toomisseadmete masstootmist.
Eestil on väga suur potentsiaal vesiniku tootmiseks ja kasutamiseks, tõdevad ettevõtjad ja teadlased, kuid selleks peavad erinevad osapooled suutma koostööd teha.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.