Kütuseelementide tootmise iduettevõte GalTec sai panga auhinna suuruses 10 000 eurot Baltikumi suurima ärifestivali iduettevõtete võistlusel sTARTUp Pitching 2024.
- Pildil GaltTeci tiim koos Swedbanki esindajaga auhinnatseremoonial. Foto: Swedbank
GaltTec toodab väikeseid ja võimsaid energiaallikaid, tahkeoksiidseid kütuseelemente. „Meie lahendus annab enneolematut võimsust väikeses vormis, sobides hästi droonidele, kaasaskantavatele, aga ka väljaspool võrku töötavatele seadmetele ja asjade internetile, kui tuua mõned näited. Nad on väikesed, kestavad kaua, füüsiliselt väga vastupidavad ja nendega saab kasutada ükskõik millist kütust, mis reageerib hapnikuga,“ selgitas finaalis projekti esitlenud GaltTec’i kaasasutaja Laura Elise Arvisto.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaitseministeeriumi selle aasta kaitsetööstuse arendusprojektide konkursil pälvisid toetuse seitsme Eesti ettevõtte uuenduslikud ja nutikad kaitsetööstustoote projektid. Toetuse eesmärgiks on saavutada Eesti kaitsetööstuse toodete kõrge arengutase ja tõsta rahvusvahelist konkurentsivõimet.
Euroopa tehnoloogiatootja Elcogen, kes pakub tõhusaid rohevesiniku ning heitevaba elektri tootmislahendusi, valiti Cleantech Groupi 2024. aasta Global Cleantech 100 nimekirja.
EASi ja KredExi ühendasutuse tellimusel koostöös erivaldkondade ekspertidega valminud uuring toob välja kuus süvatehnoloogia valdkonda, kus Eestil on suurim potentsiaal nii teadus- ja arendustegevuses kui ka tootmises.
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.