Eesti-Läti koostöös luuakse tuuleturbiinide piksekaitsesüsteemi hooldusrobotit
Asjade interneti ja autonoomsete süsteemide arendaja Krakul arendab koos Läti ettevõttega Aerones seadme prototüübi, mis tuvastab tuuleturbiinide piksekaitsesüsteemides avatud vooluahela.
Arendustööd rahastab 80 000 euroga Euroopa Liidu projekt “Silicon Eurocluster.” Projekti eesmärk on tugevdada Euroopas mikro- ja nanoelektroonika valdkondi ning aidata kaasa keskkonnasõbralike, jätkusuutlike ja digitaalsete lahenduste levikule Euroopas. Krakul osales konkursil koos Läti ettevõttega Aerones, mis arendab tuuleturbiinide hooldusroboteid. Oktoobris valiti 61 Euroopa konsortsiumi seast välja 12 projekti, millest igaüks saab arendustööks 80 000 eurot.
Eesti Elektroonikatööstuse Liit korraldab juunis koos kutse- ja ülikoolide ning ettevõtjatega teavituskampaaniat, mis kutsub noori üles õppima elektroonikaga seotud erialasid. Eesmärk on juhtida tähelepanu sellele, et elektroonikanseneride nappus ning ebapiisav järelkasv on ülikriitiline.
Tehnoloogiaettevõte Krakul on võtnud endale eesmärgiks saada vähemalt Euroopa kõige usaldusväärsemaks tootearendusettevõtteks. Eelmise aasta lõpust on ettevõtte tegevjuht Kristjan Tozen, kes intervjuus Tööstusuudistele avab Krakuli töid-tegemisi.
Majanduses valitsev ebakindlus sunnib paljusid ettevõtteid investeerimisplaane edasi lükkama, kuid sageli toovad just keerulistel aegadel tehtud nutikad otsused edu hetkel, kui turg taas kasvama asub. Õige hetke tabamiseks tuleb firma tegemistesse sügavam pilk heita, plaanid selgelt paika sättida ning õigel ajal õiged sammud astuda. Kuidas see täpsemalt käib ja kes ütleb, millal on just sinu äri jaoks see kõige õigem aeg?