Läinud aastal teenisid maailma sada suurimat relvatootjat kokku ligi 600 miljardit dollarit, selgub Stockholmi Rahvusvahelise Rahu-uuringute Instituudi (SIPRI) värskest ülevaatest.
- Tabelit juhib USA relvatootja Lockheed Martin Corp, mille üks tuntumaid relvasüsteeme on mitmikraketiheitja HIMARS. Pildil HIMARS Eestis kaitseväe õppustel. Foto: Valmar Voolaid/Kaitsevägi
Raportist selgub, et kuigi Venemaa alustatud sõda Ukrainas tekitas suurema nõudluse relvastuse järele, vähenes relvatööstuste kogukäive aasta varasemaga võrreldes 3.5%. SIPRI hinnangul oli selle põhjuseks peamiselt USA suurettevõtete relvatulude vähenemine. Müügitulusid kasvasid aga oluliselt Aasia, Okeaania ja Lähis-Ida relvatootjad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa juhtiv robootika ja autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics ja Saksa kaitsetööstus Krauss-Maffei Wegmann (KMW) sõlmisid lepingu 14 THeMIS mehitamata maasõiduki (UGV) tarnimiseks Ukrainasse.
Valitsuse prognooside järgi võiks praeguseks enam kui 200 miljoni euro suuruse käibega majandusharuks arenenud kaitsetööstus kasvada kümnendi lõpuks kolm korda ehk 600 miljoni euroni.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.