Nii võiks ujuv meretuulepark välja näha. Foto: Respect Energy Holding
Aastal 2032 tööd alustav tuulepark on kavandatud koguvõimsusega kuni 820 megavatti ning toodaks 3,75 TWh energiat aastas. Pilootprojektina tahetakse alustada lisaks elektrienergiale ka vesiniku ja ammoniaagi tootmisega tuulepargi asukohas.
Euroopa riigid otsivad viise, kuidas samaaegselt suurendada roheenergia osakaalu ja oma energiasõltumatust. Märkimisväärse sammu astus Soome, kes soovib 2030. aastaks rajada 6 gigavati jagu meretuuleparke.
Saksa energiakontsern RWE tahab aastaks 2030 kasvatada oma meretuuleparkide võimsuse 2,4 gigavatilt 8 gigavatile. Seetõttu kavatseb ettevõte siinkandis mitmeid megaprojekte arendada.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.