Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Andres Metsoja sõnul on keskkonnaministeeriumi esitatud metsanduse arengukavas (MAK) liiga palju vasturääkivusi, et selle jõuaks käesoleva koosseisu järele jäänud töönädalatega vastu võtta.

- Andres Metsoja
- Foto: Liis Treimann
„Jaanuari keskpaigas jõudsime koalitsioonis esialgsele kokkuleppele metsanduse arengukavas, see jõudis valitsusest riigikokku ja läbis ka esimese lugemise. Kahjuks on vahepealsete nädalatega ilmnenud, et paralleelselt koostab enda uut arengukava ka RMK ning sealt ilmnenud punktid on otseses vastuolus riigikogu menetluses oleva MAK-iga,“ selgitas Metsoja probleemi olemust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Erametsaliit ja Puitmajaliit andsid avalike pöördumistega teada oma rahulolematusest metsanduse arengukava menetlemise protsessiga. Erametsaliit tegi ettepaneku sellisel kujul arengukava mitte heaks kiita, Puitmajaliit ei pea õigeks niivõrd olulise dokumendi menetlemist vahetult enne Riigikogu valimisi.
Keskerakond teeb ettepaneku sätestada metsanduse arengukavas konkreetne raiemaht, mis võiks jääda piiridesse 8-10 miljonit tihumeetrit aastas. Eesmärgiks on saavutada raiemaht alla 9 miljoni tihumeetri.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.