Toetus on suunatud eeskätt töötleva tööstuse ettevõtete automatiseerimise ja digitaalsete tehnoloogiate kasutuselevõtu edendamiseks. Meetme kogumaht on 58 miljonit eurot ja selle peamine sihtrühm on väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted. Toetuse maksimaalne summa ühe ettevõtte kohta on 300 000 eurot.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani sõnul on toetuse eesmärk kiirendada uudsete tehnoloogiliste lahenduste jõudmist Eesti ettevõtetesse. „Oluline on arvestada üleilmse majanduskeskkonna muutusega, mille fookuses on rohe-, innovatsiooni- ja digipööre. Automatiseerimine ja digitaliseerimine suurendab tarneahela efektiivsust, aitab optimeerida tootmisprotsessi ning andmeid tõhusalt kasutada. Selle tulemusena suureneb ettevõtete tootlikkus, jätkusuutlikkus ja rahvusvaheline konkurentsivõime,“ selgitas minister. Ühtlasi aitab toetus leevendada COVID-19 kriisi mõjusid ja taastuda Ukraina sõjaga kaasnenud väljakutsetest.
Seotud lood
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.