Toetus on suunatud eeskätt töötleva tööstuse ettevõtete automatiseerimise ja digitaalsete tehnoloogiate kasutuselevõtu edendamiseks. Meetme kogumaht on 58 miljonit eurot ja selle peamine sihtrühm on väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted. Toetuse maksimaalne summa ühe ettevõtte kohta on 300 000 eurot.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani sõnul on toetuse eesmärk kiirendada uudsete tehnoloogiliste lahenduste jõudmist Eesti ettevõtetesse. „Oluline on arvestada üleilmse majanduskeskkonna muutusega, mille fookuses on rohe-, innovatsiooni- ja digipööre. Automatiseerimine ja digitaliseerimine suurendab tarneahela efektiivsust, aitab optimeerida tootmisprotsessi ning andmeid tõhusalt kasutada. Selle tulemusena suureneb ettevõtete tootlikkus, jätkusuutlikkus ja rahvusvaheline konkurentsivõime,“ selgitas minister. Ühtlasi aitab toetus leevendada COVID-19 kriisi mõjusid ja taastuda Ukraina sõjaga kaasnenud väljakutsetest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.