Hoolimata nõudluse märkimisväärsest kasvust tööstus- ja ehitussektoris on ettevõtjatel keeruline klientide soove täita, sest tööks vajaliku materjali hinnad on kasvanud alates eelmise aasta lõpust kohati üle 70 protsendi. Ja see pole veel kõik: ka soolasema hinnaga leppimine ei pruugi tarneid garanteerida.

- Sellise diiavani tootmiseks läheb vaja nii puitu, tulekindlat porolooni, vedrusid kui ka tekstiili, kuid mööblitootjatele tekitab kõige nende materjalide tarnimine üha suuremat peavalu.
- Foto: Meeli Küttim
„Ühelt tarnijalt saime lühikese aja jooksul kolm teadet, millest igaüks teavitas järgmisest kolme- kuni viieprotsendisest hinnatõusust. Irooniline oli, et hoolimata hinnatõusust kaupa neil pakkuda polnud,“ räägib eritellimusel pehmet mööblit tootva osaühingu Nordicsofa juht Ragnar Mang. Kuigi tema sõnul on nad väiketootjad, keda toorainekriis väga ei mõjuta, siis täiesti puutumata nad siiski madalseisut jäänud pole.
„Kõige rohkem on meid mõjutanud porolooni tooraine puudus, mis sai alguse juba eelmise aasta viimases kvartalis,“ selgitab Mang, kes lisab, et sel aastal on raskusi olnud ka vineeri, kangaste ja vedrude tellimisega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.