Elektroonikatootja Enics Eesti personalijuht Eveli Punnison ütleb, et ettevõte pole tootmises kriisiajal suuri töökorralduslikke muudatusi tehtud.
- Enics Eesti tegeleb tööstuselektroonika seadmete detailide, pumpade sagedusmuundurite ja vedurite juhtplokkide trükkplaatide kokkupanekuga. Foto: Arno Mikkor
Enics Eestis töötab umbes 800 töötajat. Punnison ütleb, et praeguses eriolukorras on kontoriinimesed teinud mõistagi tööd enamjaolt kodukontoris. Iga päev on määratud üks vastutav isik, kes igast osakonnast ka füüsiliselt tehases kohapeal on, kuna ettevõte on suur ja tootmises on näiteks inseneride, tootmisjuhtide ja personaliosakonna kohalolu vajalik. „Seega teevad osakonnajuhid igal nädalal graafiku, kes mis päeval tehases kohapeal on.ˮ
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui me sellest kriisist välja tuleme, on olukord ettevõtetes väga palju muutunud, hoiatas valgustitootja Glamox juht Virve Jõgeva hiljuti Äripäeva raadio saates "Mobiilne juhtimine", mis võttis fookusesse töö inimestega.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.