• 27.03.20, 09:02
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Milrem Robotics tarnib mehitamata sõidukid Suurbritannia kaitseministeeriumile

Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem Robotics saadab lähipäevil tootmisest Suurbritanniasse kaks mehitamata roomiksõidukit, mille lõppkasutajaks on riigi kaitseministeeriumi rakendusuuringute keskus DSTL (Defence Science and Technology Laboratory).
Mehitamata sõiduk THeMIS
  • Mehitamata sõiduk THeMIS
  • Foto: Milrem Robotics
Uute tehnoloogiate arenduse ja katsetamisega tegelev DSTL soetab mehitamata sõidukid projekti raames, mille käigus uuritakse autonoomsete süsteemide võimekust, mobiilsust ja ohutust.
Milrem Robotics tarnib sõidukid lõppkasutajale koostöös Briti ettevõttega QinetiQ. Viimane integreerib sõidukitele autonoomsete funktsioonide võimekuse ning korraldab üleandmise lõppkliendile.
Koos QinetiQ’ga on Milrem Robotics valitud kahte Suurbritannia mahukasse robootikaprogrammi – JTARR (Joint Tactical Autonomous Resupply and Replenishment) ning RPV (Robotic Platoon Vehicle) Mõlema maht on üle 50 miljoni naela programmi kohta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

“Suurbritannia on väga selgelt mõistnud robootika olulisust lahinguväljal ning selle mõju kaitsevõimele. Seda ilmestavad kaks suuremahulist robootikaprogrammi, milles Milrem Robotics Suurbritannias praegu osaleb,“ sõnas Milrem Robotics’i juhatuse esimees Kuldar Väärsi.
"Tänavune tegevusplaan nägi ette veel täiendavate sõidukite tarneid Suurbritanniasse sel aastal. Paraku tuleb aga eeldada, et järsult muutunud majandusolukorras ka need programmid pidurduvad ning uued tarned lükkuvad juba 2021. aastasse,” lisas Väärsi.
Milrem Robotics’i THeMIS mehitamata sõidukeid on tänaseks juba müüdud Hollandisse, Norrasse, Saksamaale, Indoneesiasse, Suurbritanniasse ja Ameerika Ühendriikidesse.
Ettevõte on viimase aasta jooksul tegelenud võimekuse tõstmisega mehitamata süsteemide arenduses ja tootmises. Alustatud on THeMISte seeriatootmist ning lähiajal tullakse välja täiesti uut tüüpi lahingsõidukiga, mis loob lahinguväljale uudse võimekuse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele