Aiamajade tootja vahetas juhi välja

Lasita Maja üle kümne aasta juhtinud Kaido Maisvee.
Lasita Maja üle kümne aasta juhtinud Kaido Maisvee.

Hollandlastele kuuluv aiamajade tootjat Lasita Maja pikalt juhtinud Kaido Maisvee asemele astus Marko Pärn.

Varem saematerjali tootvas Toftanis tootmisjuhina töötanud Pärn asus üle kümne aasta Lasita Maja juhtinud Maisvee asemele eelmise nädala lõpus.

Kimbutav ajapuudus

Maisvee ise liikus Lasita Maja nõukogusse. „Kui keskenduksin ainult grupi ühe ettevõtte tegevjuhtimisele, siis jääks mul ajast pisut vajaka,“ ütles Maisvee.

Pärn tuli algselt Lasita Majja tootmisjuhi kohale. „Ta on usaldusväärne järglane,“ märkis Maisvee. Kuna firma on viimastel aastatel investeerinud tootmismahu kasvatamisse, siis Pärna ülesanne on tootmist efektiivistada. „Kui varem oli meil 300 kuni 350 tooteühikut, siis nüüd on see number üle 600. Efektiivistamine tähendaks, et leiaksime viisi, kuidas samasuguse efektiivsusega pakkuda laiemat tootevalikut,“ selgitas Maisvee, millega uus juht tegeleb.

Edukate edetabelites

Lasita Maja sai tunamullu 31,7 miljoni euro juures 2 miljonit eurot ärikasumit. Ta oli 2017. aastal Äripäeva hulgikaubanduse topis 30. kohal ja 2018. aastal Eesti edukamate ettevõtete topis 260. kohal.

Hollandlaste Outdoor Life sai Lasita Maja omanikuks kolm aastat tagasi, kui Maisvee ettevõtte mitme miljoni euro eest müüs. Lasita Maja aktsiatest 40% kuulus hollandlastele juba 2014. aasta sügisel. „Tollasel müügil oli jätkuleping, et neil on võimalus teatud aja jooksul veel aktsiaid soetada, ja me järgisime seda,“ ütles Maisvee toona.

Osale arutelus

  • Kristjan Pruul, Marge Väikenurm

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara