Autor: Tööstusuudised.ee • 22. mai 2018

Ensto Ensek tutvustab elektriautode laadimisjaama

Kaarel Suuk
Autor: Urmas Kamdron
60. juubelit tähistav Ensto grupp tõi käesoleva aasta alguses Eestisse üle elektriautode laadimisseadmete tootmise.

Varasemalt Prantsusmaal toodetud laadimisjaamad on tehnika viimane sõna, mis on oodatud väljakutse Keilas asuvale Ensto Ensek tehasele, teatas ettevõte. 

Ensto elektriautode laadimisjaamade sortiment on lai, ulatudes koduseks kasutamiseks mõeldud väikelaadijatest kuni võimsate kiirlaadijateni. Ühte uutest laadimisjaamadest näidatakse esmakordselt kõigile huvilistele 26. mail toimuvatel Keila päevadel. 

Ensto Enseki Keila tehase juhi Kaarel Suuki sõnul on kogu Ensto Ensek meeskond õnnelik laadimisjaamade tootmise Eestisse tuleku üle. “Kindlasti on see märgiline, et Euroopa ühe tihedaima elektriautode laadimisvõrguga riigis on nüüdsest olemas ka kohapealne tootmisvõimekus,” selgitas Kaarel Suuk. Tema sõnul tõi Ensto grupp laadimisjaamade tootmise siia, kuna Eesti on lähedal toote sihtturgudele ning siinse tootmiskompetentsiga ollakse väga rahul.

Kaarel Suuki sõnul jätkab Ensto Ensek oma tootmise moderniseerimist, et Eestis saaks valmistada aina kõrgtehnoloogilisemaid tooteid. “Kui tavapäraselt jäävad meie toodete hinnad mõnest eurost kuni paarisaja euro kanti, siis kirjeldatud laadimisjaama müügihind algab paarist tuhandest eurost,” viitas Kaarel Suuk Eesti toodanguväärtuse kasvule.

Kaarel Suuki sõnul on elektriautode laadimisjaamad osa Ensto strateegilistest toodetest, mis keskenduvad nutika linna kontseptsioonile, kus linna taristu toimib asjade interneti põhimõttel. “Me ei tooda lihtsalt laadimisjaama - Ensto pakub juurde pilvepõhist teenust, kus vastutame seadme korrasoleku eest ning teostame ennetavat hooldust,” viitas Kaarel Suuk. Tema sõnul oli Ensto grupp üks esimesi suuri rahvusvahelisi elektriala ettevõtteid, kes hakkas elektriautode laadimislahendusi välja töötama ja valmistama.

Ensto Ensek on Eestis tegutsev cleantech-ettevõte, mis kuulub rahvusvahelisse kontserni Ensto Grupp ja tegutseb elektriseadmete ja -tarvikute valdkonnas. Eestis on Ensto Ensekil tehased Keilas ja Tallinnas, ettevõttes töötab ligi 500 töötajat.

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077