• 29.08.17, 11:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas aitab gemba walk protsesse täiustada?

Kliendikogemust ei mõjuta üksnes toote füüsiline kvaliteet, vaid kogu ahel reklaamist toote utiliseerimiseni. Kui vaadata ahelat tagurpidi, leiame punkte, mida saab parendada. Seda printsiipi nimetatakse ka gemba walk’iks ja see pärineb Toyota tootmismeetodist.
Kuidas aitab gemba walk protsesse täiustada?
  • Foto: Pixabay
Vähe on tootjaid, kes müüvad ainult valmistoodangut, pakkumata kliendile lisaväärtust. Kliendikogemust ei mõjuta üksnes toote füüsiline kvaliteet, vaid kogu ahel reklaamist toote utiliseerimiseni. Vaadates ahelat tagurpidi, utiliseerimisest kuni komponentide sahtliteni tehases, ning märkides, millistes etappides tekib kasutajale (olgu see klient, tehasetööline või kolmas osaline) probleeme või küsimusi, mille lahendamiseks on vaja aega ja vaevanõudvaid lisaliigutusi, leiame punkte, mida saab parendada, selgitatakse tootmise juhtimise käsiraamatu uues peatükis „Protsesside täiustamine korralduslikust vaatenurgast“.
Ülaltoodud printsiipi nimetatakse ka gemba walk’iks ja see pärineb Toyota tootmismeetodist. See tekkis pärast äratundmist, et ahela ühes otsas loogiline samm põhjustab hilisemas etapis tihti probleeme. Gemba on jaapanikeelne sõna ja tähendab „kohta, kus väärtust luuakse ja kliente teenindatakse”. Ahelat tagurpidi uurides tekib arusaam nii probleemkohast kui ka selle tekkepõhjustest. Kõnealusel juhul on see ahel lihtsalt pikendatud, et arvestada ka kliendikogemust toote uurimisel, ostmisel, kasutamisel ja utiliseerimisel. Sest see, mis võib olla tootmises loogiline või lihtne, põhjustab klientidel ebamugavusi.
Kuigi gemba walk’i eesmärk on suurendada toote lisaväärtust kliendile, ei ole meil enne uurimistöö tegemist õrna aimugi, millises ahela etapis saab muudatusi teha. 
Pikemalt uuri tootmise juhtimise käsiraamatust

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.02.25, 16:45
Solina uue tootmishoone turvalahendus muudab tehase töö sujuvaks ja hoiab kokku aega ning raha
Saue vallas Laagris on valminud rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele