Viru Keemia Grupi konsolideeritud müügitulu oli 2016. aastal 104,3 miljonit eurot, mis on 2015. aastaga võrreldes 37% väiksem. Kui käibest elimineerida tulevikutehingute ümberhindluse mõju, siis reaalne ärikäive 2016. aastal oli 117,4 miljonit eurot, mis on 2015. aasta vastavast tulemusest ainult 13% madalam.
Kontserni müügitulude langus on tingitud peamiselt madalamast õlide müügihinnast ja sellega kaasnenud õlitoodangu teadlikust vähendamisest. Väiksema põlevkiviõlide käibe tõttu langes ka ekspordi osakaal kogu käibest 2016. aastal 56%-ni (2015.a oli 64%). 2016. aasta konsolideeritud puhaskasum oli -15,2 miljonit eurot, mis on 17 miljoni euro ehk 53% võrra parem tulemus kui aasta varem. Suuremat kahjumit õnnestus vältida peamiselt tänu kahele asjaolule. Esiteks kiire reageering ja õiged otsused nii tootmisvõimsuste allakoormamisel aasta esimeses pooles kui ka uuesti üleskoormamisel aasta teises pooles. Teiseks tugevaks toetajaks olid varasemalt sõlmitud tulevikutehingud. Sarnaselt eelmise aastaga aktsionäridele aruandlusperioodi eest dividenditulu ei maksta.
Hoolimata keerulisest turuolukorrast jätkas kontsern investeerimist keskkonda, töökindlusesse ja olemasoleva tehnoloogia arendusse. 2016. aasta investeeringud ulatusid 30 miljoni euroni. Põhiosa oli suunatud keskkonnakaitse projektidesse ja ennekõike välisõhu kaitsesse. 2016. aasta II kvartalis lasti käiku kolmas väävlipüüdmisseade, mille investeeringu kogumaksumuseks kujunes 18,6 miljonit eurot.
VKG on maailma suuruselt teine põlevkiviõli tootja. 2016. aastal panustas kontsern riigieelarvesse otseste maksude näol ligikaudu 30 miljonit eurot, millest veerandi moodustasid keskkonnatasud. VKG kontserni kuuluvad põlevkivikaevandus, põlevkivi ümbertöötlemistehased, elektrijaam ning elektri ja soojuse jaotusettevõtted.