• 13.02.17, 17:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Venemaa keelas Eesti toidu sisseveo

Venemaa kehtestas enamikule Euroopa Liidu toiduainetööstuse ettevõtetele impordikeelu, teatas veterinaar- ja toiduamet.
Enamik Eesti toidutootjatest kaotas õiguse Venemaale eksportida.
  • Enamik Eesti toidutootjatest kaotas õiguse Venemaale eksportida. Foto: Andres Haabu
Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor võttis Venemaale ekspordiks luba omavate ettevõtete nimekirjast maha enamiku Euroopa Liidu toiduainetööstuse ettevõtteid, sealhulgas enamiku Eesti ettevõtteid.
Keelu saanud ettevõtete seas on näiteks Uvic, HKScan Estonia, Saaremaa Lihatööstus, Salvest, Saaremaa Piimatööstus, Estover Piimatööstus, Tere, Valio Eesti Laeva Meierei, Maag Piimatööstus, Kihnu Kala, Paljassaare Kalatööstus.
E-Piima Järva-Jaani meiereist kaupa sisse tuua ei lubata, küll aga on lubatud sissevedu E-Piima Põltsamaa meiereist. 
Nimekirjast on väidetavalt eemaldatud ettevõtted, mis pole Venemaale kaupa eksportinud enam kui kolme aasta jooksul. Teiste ettevõtete puhul on luba peatatud. Põhjuseks tõi Rosselhoznadzor, et need ettevõtted ei ole pika aja jooksul kaupa Venemaale eksportinud ning on vaja uuesti kontrollida Eesti ja teiste liikmesriikide järelevalvetegevuse vastavust Venemaa nõuetele.
Euroopa Komisjon on saatnud Rosselhoznadzorile kirja, milles esitas nõude põhjendamatute piirangute lõpetamiseks, teatas  veterinaar- ja toiduamet.
Millised firmad ei saa enam kaupa Venemaale eksportida, näeb siit lingilt.
Millistele Eesti firmadele Venemaa uks sulgus, vaata siit lingilt

Seotud lood

Uudised
  • 20.07.17, 00:21
Tere kaebab saneerimiskava kinnitamata jätmise edasi
Kohus otsustas täna Tere ASi saneerimiskava kinnitamata jätta, kuid Tere kaebab esimese astme kohtuotsuse kindlasti edasi.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.24, 14:42
Lihtne lahendus ettevõtte juhile võlgade haldamiseks - Infopanga võlaregister
Ettevõtte juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnikega ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada ettevõtte rahavoogusid ja tekitada täiendavat stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav protsess, eriti kui sellega kaasnevad pidevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus. Infopanga võlaregister pakub aga tõhusat lahendust, mis aitab juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele