Adveni tootmismahud tegid rekordi

Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam
Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam

Soojatootja Adven Eesti tootmismahud saavutasid möödunud aastal tipptaseme ja võrreldes eelnenud aastaga kahekordistus ka investeeringute maht.

Ettevõtte esialgsete auditeerimata majandustulemuste põhjal ulatus lõppenud aasta puhaskasum 2,5 miljoni euroni, mis on võrreldes eelnenud aastaga 19% rohkem, teatas ettevõte. 

Investeeringute kogumaht küündis 2,8 miljoni euroni, millest 0,2 miljonit moodustasid Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) investeeringutoetused. Tulenevalt fossiilsete kütuste hindade langusest 2016. aastal langes müügitulu 12%. 

Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam ütles pressiteates, et ettevõtte investeeringud on lähiaastatel kasvutrendis. “Lõppenud aastal kinnitas Adven jõulise investeerimiskava, mis näeb aastani 2020 ette kõigi meie kaugküttepiirkondade üleviimist puiduhakkele. Plaanitavate investeeringute rahaline maht on 12 miljonit eurot. Loodame, et käesoleval aastal avab KIK uue taotlusvooru ja saame jätkata heas tempos arengukavade elluviimisega,” rääkis Heinam. Tema sõnul kasvavad 2017. aastal ettevõtte investeeringud ilmselt 4 miljoni euroni.

Ettevõtte soojuse toodangu maht oli 2016. aastal 384 GWh, mis kasvas võrreldes möödunud aastaga peamiselt uute klientide ja madalama välistemperatuuri toel 10%. Heinami sõnul lisandus möödunud aastal Adven Eesti kliendiportfelli mitmeid olulisi kliente. “Adven Eesti valiti energiapartneriks nii Tallinna Lennujaama energiakeskuse hooldaja leidmiseks korraldatud hankel kui ka Riigi Kinnisvara ASi korraldatud konkursil Tallinna uuele vanglale soojuse tootmiseks. Sel aastal kavatseme hakata pakkuma ka Eestis uuenduslikke lahendusi, näiteks energiatootmist tööstusveest,” rääkis Heinam.

Ettevõtte juhi sõnul oodatakse 2017. aastal stabiilset majandustulemust, mis jääb ilmselt lõppenud aastaga samale tasemele. “Muuhulgas toob 2017. aasta tõenäoliselt müügitulu mõningase suurenemise, meie investeeringud on kasvutrendis ning vaatamata konkurentsi tihenemisele gaasimüügi turul pöördusid möödunud aasta lõpus ka maagaasi ja õli hinnad taas tõusule,” rääkis Heinam ootustest alanud aastale.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara