ÜRO raporti järgi võivad robotid võtta miljonitelt inimestelt töö ning eriti võib see puudutada arenevaid turge.
- Tööstusrobot metallitööstuses Favor. Foto: Raul Mee
Kõige enam nähakse robotites ohtu töökohtadele autotööstuses ja elektroonikatööstuses. Raportis on mainitud näiteks Mehhikot ning piirkondadest kõige enam Aasiat, kus asuvad arenevad majandused.
„Kõige enam on ohus arenevad majandused, kus robotite kätte võib minna kaks kolmandikku töökohtadest,“ seisis raportis.
Ühe lahendusena pakub organisatsioon välja, et automaatikat ja roboteid võiks maksustada ning teoorias võiks see vähendada ebavõrdsust.
Robotite teemal on võtnud sõna ka Tesla, SolarCity ning SpaceXi tegevjuht Elon Musk. Ta arvab, et kuna üha rohkem roboteid võtab inimestelt töökoha ära, siis tõenäoliselt peavad valitsused tulevikus sekkuma ja hakkama töö kaotanud inimestele maksma põhisissetulekut.
Kõige rohkem on roboteid võtnud kasutusele Hiina. Alates 2013. aastast on tööstusrobotite pealetung olnud seal eriti kiire. ÜRO hinnangul tõuseb Hiina sel aastal Jaapani ette riigiks, kus kasutatakse kõige enam tööstusroboteid.
Autor: Äripäev.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.