Kahe põlevkivihiiglase võrdluses suutis selle aasta esimesel poolaastal VKG näidata veidi paremaid tulemusi kui riigifirma Eesti Energia.

- VKG juht Ahti Asmann.
- Foto: Andras Kralla
Kui
Eesti Energia käive kahanes esimesel poolaastal 13,8 protsenti, siis VKG-l kukkus see ligi 8 protsenti. Tõsi, kasuminumbreid ei saa võrrelda, sest vastupidiselt börsil võlakirju noteerivale Eesti Energiale VKG oma teates esimese poolaasta kasumit ei avaldanud.
Mullu sai
VKG koguni 32 miljoni eurose kahjumi, samas kui Eesti Energia suutis 40,5 miljoni euroga plussi jääda.
VKG püüab ellu jääda
Artikkel jätkub pärast reklaami
Viru Keemia Grupi 2016. aasta esimese kuue kuu käive oli 66,5 miljonit eurot, mis on ligikaudu 8% vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Majandustulemuste languse põhjuseks on Kiviter-tehnoloogial töötavate vabrikute ajutise konserveerimise tõttu vähenenud õlitoodete müügimahud ning maailmaturuhindade püsimine madalal tasemel. „Töötame jätkuvalt madalate õlihindade tingimustes ning konkurentsivõime säilitamiseks kasutame ära kõik võimalused tootmise optimeerimiseks. Samas näeme selgeid märke nõudluse ja pakkumise stabiliseerumisest naftaturul ning seetõttu vaatame tulevikku mõõduka optimismiga,“ selgitas Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann pressiteate vahendusel.
Eesti Energia teatas, et energiakontserni müügitulu esimesel poolaastal oli 345,7 miljonit eurot, mis on 13,8 protsenti vähem kui aasta varem. Ettevõte on endiselt kasumlik. Vaatamata 43,7protsendisele kasumi langusele teeniti ikkagi 34,6 miljonit eurot puhaskasumit. Oluline osa kasumist tuleb siiski suuresti tänu valitsuse 30. juunil vastu võetud otsusele, millega vähendati tagasiulatuvalt põlevkivi tootjatele kehtivaid ressursi- ja keskkonnatasusid. Eesti Energia juhi Hando Sutteri hinnangul
sõidavad energiaturud Ameerika mägedel.
Autor: Äripäev.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames külastavad kolmapäeval, 19. juulil kontserni Viru Keemia Grupp kahekümne seitsme Euroopa Liidu liikmesriigi tööstuspoliitikaga tegelevad ametnikud.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.