Saku Õlletehasel uued ekspordi sihtkohad

Saku Õlletehas saatis eelmisel nädalal välja esimese kaubakoguse Saku õlut Lõuna-Koreasse ning septembri alguses läheb Saku ajaloo suurim saadetis Hiina; samuti täienes Saku eksporditurgude nimistu Itaalia näol.

Lõuna-Koreasse saadetud konteineris olid Saku Originaal, Saku Tume ja Saku Porter. Itaaliasse jõudsid esimeste Saku toodetena Originaal, Dublin ja Manchester ning Läti Aldarise Porteris.
 
“Lõuna-Korea on meie kolmandaks turuks Aasias, kus varem oleme eksportinud Vietnami ja Jaapanisse. Itaalia omakorda on meile järjekordseks uueks turuks Lõuna-Euroopas – varasemalt oleme Saku tooteid müünud Prantsusmaale ja Hispaaniasse, ” rääkis Saku Õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein.
 
Nii Lõuna-Korea kui Itaalia tellimused tulid tänu kontaktidele Pariisi rahvusvaheliselt toiduainetööstuse messilt SIAL 2014, mis toimus mullu oktoobris.
“Rahvusvahelised messid annavad parima võimaluse otsekontaktide saamiseks võimalike edasimüüjatega mujal maailmas ning seetõttu on Saku taolistel messidel võimalusel alati esindatud,” märkis Kastein. “Hiina oleme varem saatnud näidiseid, esimese suurema tellimuse kontakti saime tänu osalemisele Hiina vanimal ärimessil Canton Fair tänavu mais, kus olime esindatud EAS-i ühisstendi raames.”

Kasteina sõnul on Hiina ja kogu Aasia turg globaalse õlletööstuse jaoks täna üks primaarsemaid, kuna nn traditsioonilistel turgudel on kasvunäitajad pigem stabiilsed või isegi kahanevad.

“Paljude messikülaliste silmis oli Saku puhul tugevaks kvaliteedimärgiks kuulumine globaalselt väga tuntud Carlsbergi kontserni – asjaolu, et Saku on osa maailma juhtivast õlletööstusest, tekitas külastajate seas palju äratundmisrõõmu ning sisendas usaldust tulevaseks koostööks,” märkis Kastein.
Saku sihib teisigi Aasia riike, ennekõike maailma suuruselt teise rahvaarvuga riiki Indiat ning lisaks Aafrika mandrit.

Eeloleval sügisel on Saku Õlletehas oma toodetega kohal ühel Euroopa ja ka maailma suuremal toiduainetööstuse ja kaubandussektori messil Anuga. Saksamaal Kölnis oktoobris peetaval messil osaleb Saku Õlletehas Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoja toel.

Hetkel ekspordib Saku püsivalt oma tooteid 18 riiki, ekspordiks läheb ligi 50 protsenti Saku Õlletehase toodangust. Suurimad eksporditurud on Soome, teised Baltimaad, Taani ja Island.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara