Eesti Panga hinnangul on majanduskasvu väljavaade seoses Venemaa-Ukraina kriisiga muutunud pessimistlikumaks. Keskpanga hinnangul mõjutavad sanktsioonid Eestis kuni 2000 töökohta mitmes erinevas valdkonnas.
„Sanktsioonid toovad kaasa muutusi eeskätt toiduainetööstuses ja põllumajanduses, aga ka teistes valdkondades, näiteks hulgikaubanduses ja transpordisektoris, mõjutades ligikaudu 1500-2000 töökohta,“ ütles Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.
Ta lisas, et kui jätta arvestamata Venemaa kehtestatud vastusanktsioonide mõju võimendumist tarbimise ja investeeringute kaudu, jääb sanktsioonide otsene mõju suurusjärku 0,2%–0,3% SKPst.
„Seejuures on arvestatud, et impordipiirang mõjutab otseselt nii Venemaale eksportijaid kui ka neid Eesti ettevõtteid, mis pakuvad sisendit nii Eestisse kui välismaale Venemaale eksporditava kauba tootmiseks,“ sõnas Oja.
Ta lisas, et sanktsioonid mõjutavad tooteahelaid terves Euroopa Liidus. „Seetõttu võib sanktsioonide mõju Eesti välisnõudlusele ja Eesti majandusele ilmneda mitte üksnes Venemaa kaudu, vaid ka vähendades kaudselt Eesti eksporti teistele sihtturgudele,“ hoiatas Oja.
Autor: aripaev. ee
Seotud lood
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Enimloetud
6
„Elektrihind saab meil ainult üles minna“
Viimased uudised
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
Hetkel kuum
Kuidas tööstusettevõtet coachivalt juhtida?
„Elektrihind saab meil ainult üles minna“
Meile lisandub 1,2 miljonit täiendavat kulu igal aastal
Tagasi Tööstusuudised esilehele