• 06.08.14, 13:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saksa tööstustellimustes järsk langus

Saksamaa tööstustellimuste vähenemine juunis on kahe ja poole aasta kõige suurem langus, kinnitades veelgi, et Euroopa suurim majandus ei ole geopoliitilistele pingetele immuunne.
Sesoonselt korrigeeritud andmeil kahanesid tellimused juunis maiga võrreldes 3,2%, mil need korrigeeritud andmeil kahanesid eelnenud kuuga võrreldes 1,6%, teatas täna Saksamaa majandusministeerium.
Agentuuri Bloomberg küsitletud 30 analüütikut olid prognoosinud hoopis 0,9% suurust tellimuste kasvu.
Venemaa, mille vastu EL läinud nädalal majandussanktsioonid käivitas, on Euroopas Saksamaa suurim kaubanduspartner.
"Tööstussektori väljavaated ei ole kuigi julgustavad," ütles Bloombergile BNP Paribas' Euroopa regiooni ökonomist Evelyn Herrmann. "Geopoliitilised pinged, mis juulis uuesti on ägenenud ja kajastusid ka viimases Ifo ärikliima indeksis, võivad majanduse hoogu veelgi maha võtta."
Münchenis asuva Ifo instituudi ärikliima indeks oli juulis kolmandat järjestikust kuud languses, olles vajunud madalaimale tasemele läinud aasta oktoobrist. Investorite optimismi mõõtev ZEW indeks on langenud seitse kuud järjest.
Eksporditellimused kahanesid juunis maiga võrreldes 4,1%. Selle hulgas oli 10,4% tellimuste langus euroalalt. Kodumaised tellimused vähenesid 1,9%. Kestvuskaupade tellimused kahanesid 6,4% ja tarbekaupade omad 0,4%. Baaskaupade tellimused kasvasid 1,6%.
Aastatagusega võrreldes kahanesid tellimused juunis 4,3%. Tööpäevade arvuga korrigeeritult on langus 2,4%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele