Eesti Energia kinnitusel võimaldab ettevõte noortel praktikal käimist aastaringi, kuid eriti suur on praktikantide hulk kevadsuvisel perioodil.
„Oleme veendunud, et järelkasvu kasvatamisel on praktikal ülioluline roll. Meie ettevõttel on arvukalt näiteid, kus innukast praktikandist on õpingute lõpetamise järel saanud ettevõttele hinnatud töötaja. Keskmiselt on iga kuues tööletulija meie juures varem praktikal käinud,“ selgitas Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik.
Tema kinnitusel näeb ettevõte praktikantide kaasamisest suurt kasu ning seda just pikas perspektiivis.
„Näiteks tehnikateaduste ja insenerierialade puhul, kus ülikoolist väljuvaid noori on väga vähe ja konkurents töökätele seega tihe, on väga oluline juba varakult noorele tööandjana silma jääda. Samuti on praktika hea võimalus meile ettevõttena võimalike tulevikutöötajatega lähemalt tutvust teha, olla kursis nende teadmiste ja võimetega.“
2013. aastal käis Eesti Energia ettevõtetes ca 300 praktikanti. Venniku sõnul on konkurss praktikakohtadele alati suur ning sellele on kaasa aidanud Eesti Energia hea maine tööandjana. Ka sel aastal oli energiafirmasse praktikale soovijaid palju – kokku laekus üle 560 avalduse.
„Kuna eeldame, et praktikant annab ka reaalse panuse, siis on osaluspraktika Eesti Energias tasustatud,“ lisas Vennik.
, et paljud tööandjad ei ole praktikavõimalustega hästi kursis või siis ei näe sellest endale kasu.Tööstusuudised.ee uuris tuntud tööstusettevõtetelt, kui aktiivselt viimased oma tööde-tegemiste juures praktikante kasutavad.
Praxise uuringust selgus
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Energia pakub suveperioodil praktikakogemust pea 100 noorele. Neist enamik asub praktikale kontserni Ida-Virumaal paiknevatesse tööstusettevõtetesse. Kevadel väljakuulutatud Eesti Energia praktikakonkursile laekus ligi viissada avaldust.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.