Vaido Palmik: Madalseisust võidavad Eesti tootjad

ASi Estanc juhataja Vaido Palmik tõdes Äripäeva Tööstusettevõtete Äriplaan 2014 konverentsil metallitööstuse positsiooni iseloomustades, et asutakse suhtelises madalseisus.

See madalseis aga ergutab tootjat leidma uusi nutikaid lahendusi, tellijatel on samas aega otsida ja leida uusi tarnijaid.

„Energiasektori tellimustes on madalseisuhetk, aga kui keegi julgeb otsa lahti teha ja tellimused pääsevad liikuma, siis kindlasti ei jää ka materjalimüüjad tukkuma – risk materjali hinnatõusule on seega täiesti arvestav,“ iseloomustas Palmik olukorda. „Aga ma usun, et Eesti ettevõtted sellest madalseisust võidavad.“

Terasesektori ettevõtteid võiksid tema hinnangul aidata suured projektid õli- ja keemiatööstuses.

1.juulist 2014 jõustub standard  EN 1090, mis kehtestab CE-märgistuse teraskonstruktsioonidele (tornid, mastid, korstnad, sillad, ehituskonstruktsioonid jmt). Palmik leiab, et see on eeliseks suurtele ja tugevatele ettevõtetele, aga ohuks väiksematele tegijatele.

„Ma usun, et töötajad hakkavad Soomest naasma, vähemalt ajutiselt,“ ütles ta. „Aga see toob omakorda kaasa surve palkade tõusuks.“

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara