Perekond Säde müüs Konesko osaluse soomlastele

Ärimees Margus Säde lesk Anneli Säde müüs perekonnale kuulunud osaluse masinatööstusettevõttes Konesko põhjanaabrite Konecranes Finance'ile.

Säde ettevõttele Spark Asset Management kuulus septembrini 30% Konesko aktsiatest. Firma juhatuse liige Anneli Säde ei soovinud tehingu üksikasju täpsustada, kinnitades vaid osaluse müümist.

"Ma ausalt öeldes ei kommenteeriks seda. Seal ei ole sellist põnevat infot, mida lehes kirjutada," ütles ta. Säde sõnul ei jää ta edaspidi elektrimootoreid valmistava ettevõttega seotuks. Äripäeva hinnangul võis tehingu hind jääda vahemikku 5-7 miljonit eurot.

Konesko osaniku ja tegevjuhi Mart Hirtentreu sõnul võis tehingu põhjuseks olla peamiselt raha, kuna Spark Asset Management oli Anneli Säde eestvedamisel passiivne omanik.

"Pärast finantsjuhi Margus Säde lahkumist jäi (osalus) neile pärandiks. Nad aktiivselt protsessis ei osalenud ja jäid dividendide ootustesse," ütles Hirtentreu.

Tegevjuhi sõnul näitab Soome osapoole soov osaluse suurendamises usalduse kasvamist.

"Nad on meil suurim tellija. Ju nad on saanud kindlust ja näevad perspektiivi," lisas Hirtentreu. Tema sõnul soovib Konesko lähiajal ka laieneda, et saada rohkem suuri kliente. "Oleme prototööd teinud Metsole, Konele ja teistele sama valdkonna tegijatele. Teeme nende nimel pidevalt tööd, aga seeriatootmisse pole veel jõudnud," täpsustas Hirtentreu.

Konesko eelmise aasta käive oli 47,3 miljonit eurot, ettevõtte teenis kasumit 1,6 miljonit eurot. Firmas töötab üle 300 inimese. Äripäeva Järvamaa TOPis kerkis ettevõte tänavu (koostatud mulluste majandusnäitajate põhjal) 40., masina- ja metallitööstuste TOPis 44. kohale.

Konesko ASi lõid 1992. aastal Mart Hirtentreu, Margus Säde ja Allari Leppik. Konecranes ostis 2003. aastal Koneskos 19protsendilise osaluse. Täna on Soome firma osalus Koneskos 49,5 protsenti, Hirtentreul 46 protsenti.

Oktoobris ilmunud Äripäeva Rikaste TOPis oli Mart Hirtentreu varade väärtuseks hinnatud 14,9 miljonit eurot, mis andis Konesko tegevjuhile 161. koha.

 

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara