Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2013. aasta juulis võrreldes juuniga -2,2% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 3,5%, teatas statistikaamet.
Tootjahinnaindeksit mõjutas juulis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, samuti hindade tõus mäetööstuses ning puittoodete tootmises.
Mulluse juuliga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning toiduainete tootmises, puittoodete tootmises ja puidutöötlemises, samuti hinnalangus kütteõlide tootmises.
Ekspordihinnaindeksi muutus oli tänavu juulis võrreldes juuniga -0,4% ja võrreldes eelmise aasta juuliga -0,6%. Juuniga võrreldes langesid juulis keskmisest enam elektrienergia, rõivaesemete, kummi- ja plasttoodete ning metallitoodete hinnad ning tõusid naftasaaduste ja metalltoodete hinnad.
Impordihinnaindeksi muutus oli juulis võrreldes juuniga -0,6% ja võrreldes 2012. aasta juuliga -1,5%. Eelmise kuuga võrreldes langesid juulis keskmisest enam elektrienergia, põllumajandussaaduste ning nahktoodete ja jalatsite hinnad, samas tõusid keskmisest enam mitmesuguste masinate ja seadmete ning puittoodete hinnad.
Seotud lood
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Hetkel kuum
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
“Kui regulatiivsed piirangud muutuvad liiga keeruliseks, kaalume tootmise viimist Eestist välja”
Tagasi Tööstusuudised esilehele