Stockholmis arutatakse elektrituru ühtlustamist

Stockholmis toimub täna Põhjamaade elektritööstuste liidu Nordenergi ja Balti riikide elektritööstuste liitude töökoosolek, kus arutatakse Põhjamaade ühtse regionaalse elektrituru arengusuundi ja elektrituru regulatsioonide ühtlustamise võimalusi.

“Riigid on avanud oma elektriturud ja need on laienenud üle riigipiiride. Nüüdseks on tekkinud reaalne vajadus regionaalse elektrituru regulatsioonide ühtlustamiseks ja koostöö aktiviseerimiseks. Samuti on Põhjamaade ja Balti riikide elektritööstustel mõistlik kaitsta oma huve Euroopas ühiselt,” ütles Eesti Elektritööstuse Liidu juht Tõnis Vare.

Ta tõi koostöö näideteks riikidevahelist võrguühendust EstLink, Nord Pool Spot elektribörsi ja elektrienergiaga kauplemist üle Euroopa Liidu välispiiri.

Eesti Elektritööstuse Liidu ja Nordenergi koostöö põhiteemadeks on jaeturu regulatsiooni ühtlustamine ja üle Euroopa Liidu välispiiri elektrienergiaga kauplemise põhimõtted. Samuti pööratakse tähelepanu elektritööde teostamisega seotud  reeglite ühtlustamisele.

„Põhjamaade ja Balti riikide elektritööstuste liidud ei esinda üksikute energiaettevõtete huvisid, vaid eesmärgiks on regiooni ettevõtete ühishuvidel põhinev koostöö, mis tagaks õiglase regionaalse elektrituru,” lausus Vare.

Nordenergi asutati, et kaitsta riikide elektritööstuste ühishuve eesmärgiga toetada hästi toimivat ühtset Põhjamaade elektriturgu. Nordenergi liikmeteks on Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi elektritööstuste liidud. Koostöös osalevad peale Nordenergi liikmete ka Eesti, Läti ja Leedu elektritööstuste liidud.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara