VKG ehitusplokid lähevad piiri taga hästi kaubaks

Aasta tagasi tootmist alustanud VKG Plokk OÜ eksportis esimesel tegevusaastal 80% oma ehitusplokkide toodangust, millest valdav enamus liikus Läti ja Leedu turule.

2012. aasta jaanuaris Ahtme tehases tootmist alustanud VKG Plokk on uue ehitusplokkide tootebrändiga Roclite kinnistanud ennast edukalt Eesti ja mitme naaberriigi ehitusmaterjaliturul. Sel aastal on põhilistele eksporditurgudele lisandunud Venemaa.

 „Vaatamata keerulisele olukorrale Eesti ja naaberriikide ehitusturul oleme esimese tegevusaastaga jala kindlalt maha saanud,” ütles poorbetoonist ehitusplokkide tootja VKG Plokk OÜ juhatuse liige Hannes Niinepuu.

 Tema sõnul oli ettevõtte jaoks olulisimaks sammuks turgudele sisenemine.

„Turu madalseisus uue tootebrändiga alustada ei ole kerge, samas loob see tugevusvaru edaspidiseks,” sõnas Niinepuu. „Täna on Roclite kiiresti tuntust koguv kaubamärk.”

Ettevõtte eksport moodustas kogu 2012. aasta müügimahust 80%. Kõige suuremas mahus eksporditi Lätti, mis moodustas kogu müügimahust ligi 44%.

„Venemaa suunal alustasime müüki alles aasta viimases kvartalis. Käesoleval aastal on kolm võrdselt tähtsat ekspordiriiki – Läti, Leedu ja Venemaa,” lisas Niinepuu.

Tema hinnangul näitavad märgid, et ehitusturg on aktiviseerumas nii Eestis, kui ka Lätis, Leedus, Venemaal.

„Venemaa suunal on meie müügikasv olnud eriti märkimisväärne. Eelkõige on meie toodangu vastu huvi tuntud Loode-Venemaalt.”

Kui veebruaris laaditi Venemaale 8 raudteevagunit ehitusplokke, siis märtsis kogused vähemalt  kahekordistuvad.

Roclite poorbetoonist ehitusplokk on loodussäästlik ökotoode, mille valmistamisel kasutatakse ulatuslikult taaskasutatavat teisest toorainet – põlevkivielektrijaama tuhka, vähendades sellega koormust keskkonnale. Põlevkivituha kasutamine ehitusplokkides võimaldab olulisel määral säästa nii tsementi kui Eesti ehitusmaavarasid – lubjakivi, savi, liiva.

VKG Plokk OÜ on Viru Keemia Grupp AS tütarettevõte. Ettevõttes töötab 70 inimest.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara