Tööstustoodangu langust mõjutasid toiduained ja soojusenergia

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2012. aasta detsembris võrreldes novembriga -0,2% ja võrreldes 2011. aasta detsembriga 2,1%.

Statistikaameti teatel mõjutas tootjahinnaindeksit detsembris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus kütteõlide ja soojusenergia tootmises, samuti hindade tõus toiduainete ja puittoodete tootmises.

2011. aasta detsembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus toiduainete ja puittoodete tootmises ning hinnalangus elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta detsembris võrreldes novembriga -0,1% ja võrreldes 2011. aasta detsembriga -0,3%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid detsembris keskmisest enam naftasaaduste, puidu- ja nahktoodete hinnad ning tõusid elektrienergia, põllumajandussaaduste ja elektriseadmete hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta detsembris võrreldes novembriga -0,4% ja võrreldes 2011. aasta detsembriga 2,7%.

Eelmise kuuga võrreldes langesid detsembris keskmisest enam naftasaaduste, tekstiil- ja nahktoodete ning toiduainete hinnad, samas tõusis keskmisest enam põllumajandussaaduste, toormetsa ja elektrienergia hind.

 


 

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara