Kaido Kaare: Kalevi tootmismahud kasvasid hüppeliselt

ASi Kalev juhatuse esimehe Kaido Kaare kinnitusel kasvasid ettevõtte tootmismahud sel aastal hüppeliselt.

„AS Kalevile oli lõppema hakkav aasta väga edukas: kasvasid nii meie toodangumaht kui ka turuosa. Eriti hea meel on meie sel kevadel tööd alustanud uue maailmatasemel ðokolaadiköögi üle, kuhu investeerisime kokku kolm miljonit eurot ning vahetasime sellega välja kogu ðokolaadimasside tootmiseks vajaliku seadmestiku. Kalevi ðokolaadiköögi toodang ei jää enam millegi poolest alla maailma tipptootjate toodangule. See avardab oluliselt Kalevi ekspordivõimalusi,“ selgitas Kaare.

Võrreldes käesoleva aasta algusega on Kalevi töötajate arv täna ca 12% suurem. Töötajate arvu suurenemine on tingitud ettevõtte tootmismahtude hüppelise, ca 25-protsendilise kasvuga sel aastal. Hetkel töötab Kalevis ja tema tütarettevõttes Maiasmokk kokku 414 inimest, kellest ca 50 on jõulutoodangu valmistamiseks palgatud ajutised töötajad. Töötajate arv jääb eelduslikult samaks ka järgmisel aastal.

Kõrgete ootustega läheb AS Kalev vastu ka järgmisele aastale.

„Oleme järgmiseks aastaks hästi valmistunud, seda nii tootearenduse, tootmise kui ka turunduse poole pealt,“ märkis Kaido Kaare.

„Plaanis on jätkata investeerimist tootmisseadmete kaasajastamisse, see loob omakorda uusi võimalusi tootearendusele. Kindlasti plaanime kasvatada ekspordimahtusid, eriti just Soomes ja Venemaal. Kohalikku tarbijat üllatame kindlasti nii mõnegi uue tootega, samuti kaasajastame mõningate olemasolevate toodete pakendeid. Usume, et Kalevil tuleb hea aasta.“

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara