Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2012. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,1% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 2,0%, teatas statistikaamet.

Indeksit mõjutas oktoobris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade langus kütteõlide ning puittoodete tootmises ja puidutöötlemises, samuti hindade tõus metalltoodete ja toiduainete tootmises.

Mulluse oktoobriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus toiduainete ja soojusenergia tootmises ning hinnalangus arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli tänavu oktoobris võrreldes septembriga -0,5% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 1,6 %.

Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam elektrienergia, naftasaaduste, paberi ja paberist toodete ja põllumajandussaaduste hinnad ning tõusid metalltoodete, turbatoodete ja mööbli hinnad. 

Impordihinnaindeksi muutus oli 2012. aasta oktoobris võrreldes septembriga -0,2% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,3 %.

Eelmise kuuga võrreldes langesid oktoobris keskmisest enam naftasaaduste ja tekstiiltoodete hinnad ning tõusid põllumajandussaaduste, metall- ja nahktoodete hinnad.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara