ABB suutis müügitulu kasvatada 4%

ABB Grupp teatas stabiilsetest tellimustest ja müügitulu kasvust tänavu kolmandas kvartalis, vaatamata raskele makromajanduslikule keskkonnale. Kasvule aitas kaasa ülevõtmistehingutega saavutatud parem juurdepääs Põhja-Ameerika automaatikaturule.

Grupi müügitulu kasvas kolmandas kvartalis 4%, jõudes 9,4 miljardi dollarini. Tellimused energeetika valdkonnas jäid madalamaks kui aasta tagasi, kui muuhulgas saadi ka suurtellimus avamere tuulepargi elektrifitseerimiseks. Kui nimetatud tellimust mitte arvestada, võis täheldada tellimuste 10-protsendilist tõusu, tingituna infrastruktuuri- ja tööstusettevõtete investeeringutest elektrienergia jaotusvõrgustikku.

Automaatika valdkonnas kasvasid tellimused 13 protsenti, tingituna nõudluse kasvust tööstustootlikkuse suurendamiseks peamiselt Euroopas ja Põhja-Ameerikas kaevandamise ja merenduse sektorites.

Kontserni äritegevuse intresside, maksude ja amortisatsiooni eelne tegevuskasum (EBITDA) ja operatiivne EBITDA marginaal olid madalamad kui aasta tagasi, kuid kõrgemad kui tänavuse aasta teises kvartalis. Kulusid hoiti kokku ligikaudu 280 miljonit dollari ulatuses.

ABB Grupi tegevjuht Joe Hogan lubas jätkata kulude vähendamise ja korrashoiuteenuste kasvatamisega, mis on kaheks peamiseks strateegiliseks algatuseks ettevõttes. Samuti lubas ta jätkata aktiivsust Põhja-Ameerikas, kus on näiteks omandatud Thomas & Betts, mis on aidanud samuti olla ABB-l edukas.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara