Puukeskus soovitab tururiske hajutada

ASi Puukeskuse tegevjuhi Atso Matsalu sõnul on puidutööstusel vaja laiendada eksportturgude geograafiat, sest puidutööstuste peamistel turgudel Skandinaavias on märgata turu jahenemist.

Ettevõtte kolme kvartali tegevuskasum oli 130 000 eurot. Samal perioodil eelmisel aastal oli AS Puukeskuse tegevuskasum samaväärne.

Puukeskuse kontserni käive oli kolme kvartali peale kokku 224 miljonit eurot.

AS Puukeskuse tegevjuhi Atso Matsalu sõnul oli müük, võrreldes eelmise aasta sama ajaga, jaemüügisektoris olnud sama või isegi veidi parem. "See näitab, et inimesed  tegelevad remondi ja renoveerimisega. Puidutööstuses domineerivad jätkuvalt lähimad eksportturud. Töösturitel on tellimused kuni järgmise aasta esimese kvartalini olemas peamiselt Norras ja Rootsis. Soomes on tunda turu jahenemise märke. Meie sektori  eksportööride orienteeritus ainult ühele turule on riskantne, geograafiat oleks vaja kindlasti laiendada," lisas Matsalu.

Kaubagruppidest näitas suurimat tõusu puitplaatide müük. Selle kasv on olnud võrreldes eelmise aastaga 49%. Suurimad ostjad olid puitplaatide müügi osas Eestis asuvad jaemüügiketid.

Puukeskuse kontsernis töötab 400 töötajat. Soomes on 23 müügikohta, Venemaal 3 ja Eestis 1. Viimases on puitmaterjali laopinda kokku 15 000 ruutmeetrit.

AS Puukeskus on üks juhtivaid puitmaterjali ja puidust mööbliplaatide hulgimüüjaid Eestis. Ettevõte alustas tegevust 1996.a ning on Soomes 1924.a tegutseva Puukeskus OY tütarettevõte Eestis. Puukeskus on Eesti Kaubandus- ja  Tööstuskoja ning Soome-Eesti Kaubanduskoja liige.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara