ABB eksperiment: päike toidab Eestis tööstusettevõtet

Seminaril „Kuidas vähendada ettevõttes energiakulu“ avalikustab ABB esmakordselt oma katsetuste tulemused, mida on andnud ettevõttele Jüris asuva tehase katuse katmine päikeseenergia paneelidega.

Eelmisel aastal avas ABB oma Jüris asuva uue madalpingeajamite tehase katusel päikeseenergia tootmisjaama, mis on üks suuremaid võrku ühendatud omataolisi tootmisjaamu Eestis. Ettevõte on üle aasta katsetanud päikeseenergia kasutamise võimalusi tootmisettevõttes ja 24. oktoobril toimuval seminaril avalikustavad nad esmakodselt oma katsetuste tulemused.

Seminaril räägivad oma kogemustest energiasäästlike lahenduste leidmisel ka Elioni ja Tallinna Sadama esindajad. Elion kasutab serveritest eralduvat soojust kontori ja ka kõrvaloleva elumaja kütmisel. Tallinna Sadam leidis energiakulu monitoormise abil kohad, kus energiakasutamist vähendada.

Lisaks on seminaril ettekanded ekspertidelt, kes räägivad Eesti ettevõtete kogemustest tootmises vabaneva energia taaskasutamisel, võimalustest ja lahendustest büroohoonete energiakulu vähendamiseks. Samuti energiaauditi ja energiamonitoorimise läbiviimisest ettevõtes ja kuidas saadud tulemusi kulude vähednamiseks kasutada.

Seminari kavaga saab tutvuda SIIN. Seminarile saab registreeruda SIIN. Kuni 22. oktoobrini kehtib soodushind 159 eurot (käibemaksuga 190.80 eurot), tavahind 199 eurot (käibemaksuga 238.80 eurot).

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara