BLRT tütarfirma võitis kolme laeva ehituskonkursi

Fiskerstrand BLRT AS võitis Boreal Transport Nord ASi korraldatud rahvusvahelise konkursi kolme uue parvlaeva ehitamiseks.

Boreal Transport Nord valis Fiskerstrand BLRT kolme uue kahepoolse reisijate ja sõiduautode veoks mõeldud parvlaeva ehitajaks. Parvlaevad valmivad 2013. aasta sügiseks ning hakkavad sõitma 2014. aasta 1. jaanuarist kolmel erineval liinil Helgelandi rannikul Nordlandi maakonnas Põhja-Norras.

Lisaks kõnealustele kolmele laevale sisaldab Fiskerstrand BLRT allkirjastatud leping võimalust neljanda parvlaeva ehitamiseks 2014. aasta jaanuari lõpuks.
„Peale hinna pöörame tähelepanu ka tellimuste teostamise tähtaegadele ning laevaehituse kogemusele. Fiskerstrand on täitnud ligikaudu 30 parvlaeva ehitustellimuse,“ selgitas laevaehitustehase Boreal Transport Nord juhataja Kjetil F¸rsvoll.

„See on meie esimene leping Boreal Transport Nordiga ning me suhtume sellesse ettevõttesse kui uude tellijasse ning väga huvitavasse Norra veoteenuste pakkujasse,“ märkis Fiskerstrand BLRT peadirektor Rolf Fiskerstrand. „Meil on hea meel ja me oleme uhked selle üle, et meid eelistati tugevas rahvusvahelises konkurentsis. Meie arvates näitab see valik, et meid tunnustatakse Euroopas parvlaevade disaini ning ehitusega tegeleva arenenud ettevõttena“, lausus Rolf Fiskerstrand.

Uute parvlaevade mahutavus on 50 sõiduautot ning kuni 249 reisijat. Kahel parvlaeval on kinnised autotekid C-kategooria veeteede teenindamiseks, kolmas parvlaev on aga avatud tüüpi ning ette nähtud D-kategooria veeteede teenindamiseks.

Parvlaevade disain on välja töötatud Fiskerstrand BLRT-le kuuluva Multi Maritime AS F¸rde laevaehitajate poolt.

Fiskerstrand BLRT AS on laevaehitusettevõte, mis registreeriti Norras 2007. aastal. 50% ettevõttest kuulub Western Shipyardile Leedus ning 50% Fiskerstrand Verft AS-le Ålesundis. Western Shipyard kuulub BLRT Grupp koosseisu, mille peakontor asub Eestis, Tallinnas. Fiskerstrand BLRT ja kontserni poolt ehitatud aluste hulka kuuluvad maailma suurim gaasimootoriga parvlaev ning kolm identset Saaremaa Laevakompanii jaoks ehitatud parvlaeva.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara